
The Age of Stupid (A butaság korszaka)
The Age of Stupid egy olyan film, amely reálisan mutatja be milyen lesz az élet 2055-ben.
“Megmenthettük volna magunkat, de nem tettük. Bámulatra méltó! Mifajta elmeállapotban voltunk, hogy bár saját kihalásunk nézett velünk szembe, mi csak megrántottuk a vállunkat?”
(wiki oldal)
Érzékcsalódás. :) (A hangsúly a csalódáson van.)
wtf | 2011.06.06. 11:07:38A fenti videót már úgyis törölték....
http://youtu.be/XRXFBP9X1sg" target="_blank">http://youtu.be/XRXFBP9X1sg

Katalinka szállj el...!
"Egy új katicafaj jelent meg hazánkban, mely veszélybe sodorhatja a nálunk élő katicafajokat, többek között a hétpettyes katicát is. Az ázsiai harlekinkaticát biológiai védekezés céljából hozták be Európába, de sikeresen megtelepedett a természetben, és rohamosan terjed az egész kontinensen. Komoly károkat is okozhat, például tönkreteheti a mustot, és tömegesen telepedhet be lakásokba."
"Pusztítsa el, és adja fel postán" (forrás: Origo)Nowa | 2009.04.02. 21:41:39Postázáskor a bélyeg helyén elnyomott katica is megteszi.

"Emma vagyok neharagúúúúdj!" Én egyáltalán nem haragszom. És ti? :D
+ egy videó a 2007-es felvonulásról.
"Jó hír" ;) hogy Budapest nyerte el a 2012-es meleg olimpia megrendezésének a jogát és "csak" 160 millába kerülhet. ;)bungle | 2011.12.28. 12:47:15Közeledik a budapesti melegolimpia
http://index.hu/belfold/budapest/2011/12/27/kozeledik_a_budapesti_melegolimpia/

Egy órára idén is elsötétül a Föld. 2009. március 28-án, szombaton, magyar idő szerint 20.30-kor érkezik el a globális lámpaoltás ideje a világon. A globális felmelegedés elleni akció tavaly nagy siker volt: egy órára a világ nagyvárosaiban kisütött a takarékosság és a felelős gondolkodás sötétsége. Idén még több lámpaoltót várnak.
A Föld Órája (Earth Hour) akció 2008-ban is megmozgatta az amúgy csúnyán pazarló, és sok helyen fölöslegesen világító világot. Tavaly magyar idő szerint március 29-én, este 8 órakor számos nagyváros borította önmagát sötétségbe. Sydney kezdett, majd követte Manila, Bangkok, Budapest, San Francisco, és így tovább...
Az eredeti kampányt az ausztrálok találták ki: először csak Sydney lakosait buzdították otthonaik világításának lekapcsolására. Az első Föld Órája 2007-ben nagy siker volt: Sydneyben 2,2 millió család és üzleti vállalkozás kapcsolta le a villanyokat egy órára. Mára a legnagyobb nemzetközi, klímaváltozás elleni akcióvá nőtte ki magát a kezdeményezés.
Idén március 28-án, magyar idő szerint 20.30-kor a világ minden táján lekapcsolják a villanyt egy órára - ez a Föld Órája. A cél az, hogy 1 milliárd ember és több mint 1000 város csatlakozzon az akcióhoz, bizonyítva, hogy globális összefogással eredményesen lehet fellépni a klímaváltozás ellen.
Tavaly 100 millió ember és 35 ország részvételét hozta az akció. 2008-ban már elsötétült a Golden Gate híd San Franciscóban, a római Colosseum, illetve a Vár és a Lánchíd Budapesten, jelezve egy olyan ügyet, amely minden órával egyre sürgetőbbé válik.
A Föld Órája 2009 világméretű felhívás minden egyes ember, minden üzleti vállalkozás és minden közösség számára. Figyelmeztetés a felelősségvállalásra, a fenntartható jövőért való tenni akarásra. Ezen az estén Európától Amerikáig újra híres épületek és terek fognak sötétbe borulni. Az emberek a világ minden táján lekapcsolják a villanyt egy órára, és csatlakoznak ahhoz a mozgalomhoz, melynek célja a természet megóvása, bolygónk jövőjének biztosítása. Idén több, mint 64 ország vesz részt a Föld Órája 2009 akcióban.
bungle | 2009.11.13. 14:10:30Kolbi küldte:
URL: http://www.earthhour.org/
Szöveg: Szavazz a Földre! Új kampány „Szavazz a Földre!” névvel. Az akció célja, hogy a 2009. március 28-án megrendezett Föld Órája üzenetét egészen a koppenhágai ENSZ nemzetközi Éghajlatváltozás Konferenciáig röpítse.

Egy újabb érdekes és hasznos sporteszköz, az úgynevezett GlideCycle kerül ma bemutatásra, melyet elsősorban a fogyatékossággal élőknek, illetve mozgáskorlátozottaknak fejlesztettek ki. Hasznos dolog ez számukra, ugyanis ezzel az eszközzel a futáshoz hasonló mozgást fejthetnek ki, ami mind testileg, mind pszichikailag pozitív hatást eredményez náluk.
1b0r90 | 2009.03.26. 23:51:58ez nagyon jó dolog..teljesen meghatódtam :)

Mai nyelvtan óránkon elemezzük a következő mondatot: "A buta sofőr megplatótlanította az ártatlan teherautót."
A mondat állítmányának gyakorlati alkalmazását megtekinthetjük a mellékelt videón. :DMr.T. | 2009.10.13. 23:43:54http://thatwillbuffout.com/wp-content/uploads/2009/10/BarbarasE-leftbehind.jpg
Hát ez ott maradt. :D

A helyszín Würzburg, az 1700-as évek elején. A híres egyetemen tanított egy geológus professzor, Beringer. Diákjai nagyon csúnyán felültették: néhány követ kifaragtak és szétszórtak a közeli dombon, amelyeket a professzor természeti képződményeknek vélt (a fosszília megnevezés akkoriban még nem volt elterjedt), és tudományos publikációkat adott ki a leletekről. A diákok egyre jobban elborultak, és méhecskéket, pókhálót, kis embereket, a Napot, héber betűket, végül Beringer nevét is elkészítették "leletként". A lebukás már későn jött, a tudománytörténet egyik legviccesebb története lett a dologból, de legalább szegény Beringer neve fennmaradt. :-)
A dologról magyarul (más sztorik mellett) itt lehet olvasni.
(Több képet sajnos egyelőre nem találtam, pedig mai szemmel nézve ritka elborult ábrák is voltak.)iw84u4t | 2009.03.25. 07:42:02Az angol szöveg szerint valóban két irigy kollégája verte át Beringer-t, az egyetem földrajz, algebra és analízis professzora és az egyetem titkos tanácsosa és könyvtárosa. Mindketten utálták Beringer-t és azért szívatták meg, mert "túl arrogáns és lekezelő volt mindenkivel szemben".
Úgyhogy jól értetted... :)

Te átférsz egy teniszütőn?
A kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze meg teniszoktatóját, sportbolti eladóját!bond | 2009.03.15. 10:19:05Azt nem, de mindemellett van még számos mutatványa - jó fej nagyon :-)

Svéd turisztikai film 1936-ból
A 10 és fél perces alkotás 1936-ban készült és van benne minden: légifelvételek, Halászbástya, díszőrség, Lánchíd, néptánc (kötelékben végrehajtott borospalack-szlalom, már ezért érdemes megnézni!), Hősök tere, Nagy-Magyarország virágokból, Vajdahunyad vára a Városligetben Egy több mint hetvenéves, a magyar székesfővárost bemutató turisztikai filmre bukkantak a svéd közszolgálati tévé archívumában. A *Bada i Buda*, azaz Fürdőzz Budán! című, tíz és persze fő attrakcióként Budapest fürdői, melyeket a riporter a világ legszebb fürdőinek nevez Európa legszebb városában.
A minősége nagyon jó, a képek hihetetlen frissességükkel azt a benyomást keltik, mintha ott, vagy inkább AKKOR itt lennénk! Valóságos időutazás! Régi Böske-híd, régi autók, régi fürdőruhák, régi hullámfürdő(!), régi falombok régi szélben, stb. Oh! Megjegyzendő, hogy még üresek a domboldalak! Ahhoz képest ma már hogy teleépült.
(Nem volt szívem átírni az eredeti szöveget. Cableguy)brandboy | 2009.04.02. 07:35:09Kár, hogy nem sikerült ennyire szépen visszaépíteni se a Parlamentet, se az Erzsébet-hidat, és még sok-sok mindent. :(
Senki le se szarná Prágát, ha eredeti nívójában építették volna föl Budapestet.










PREMIER 09.22. 19:00 MOM Park