
Billie Jean négykezes :)
Nusihusi | 2013.06.20. 12:15:34Nekem nagyon tetszett:)
Zuhanórepülés dróton a semmibe az Alpok nemrég átadott, legnagyobb drótkötélpályáján. A elérhető maximális sebesség 115 km/h.

„Lukas” kezű liftesfiú ;)
Opra | 2013.06.16. 14:32:58- It's the force
- Do it one more time and I'll show you a different kind of force. :DD

Gee Athertont levadászta egy vándorsólyom! ;)

Örömszerzés kreatívan. Még az idősebb korosztály arcára is mosolyt csalnak. :)
Nusihusi | 2013.06.11. 14:43:16Ez nagyon jó ötlet, még több ilyen buszmegállót kéne csinálni:)

Nem komplett mű-bűvészek, művégtagozaton végeztek. :D
Lucky94 | 2013.06.07. 13:18:55Ez valahonnan ismerős.... jaaa megvan :D
http://www.ize.hu/index.php?search=UMBILICAL+BROTHERS

Akinek nem vált volna be a holokarkötő ("potom" 8000 forintos árával), és nem jött át a tévéenergia sem (330 ft/perc) az biztos örülni fog ha megtudja, vehet nullaponti energetizáló varázspálcát 250 eurónak megfelelő összegért. Hiszen annyival fogod hatásosabbnak érezni, amennyivel többet jelent a nyolcezer a hatvanötezerhez képest! Ízesebbé teszi a második pohár bort, majd még pár pohár borocska után biztos lehetsz abban, hogy van hatása :D
Amatőr tűzszerészeknek pedig ajánlhatom azt a hatástalan bombadetektort, (35.000 USA dollár!) amiből az iraki hadsereg is beszerzett párat. A készlet tartalma: pár papírkártya egy kofferben, egy darab műanyag benne egy pálca.the thing | 2013.06.06. 21:02:53Ebben is csak a hülyék hisznek.

Ki mit mondana, ha tippelnie kéne, melyik állat képes a leggyorsabb mozdulatsorra az állatvilágban? Valószínűleg csak kevesen voksolnának a hangyákra... Mai ismeretterjesztő rovatunkban az ún. csapdarágójú („trap-jaw”) hangyák, melyek jól fejlett rágóikat nagy sebességgel és erővel képesek összecsapni, az Odontomachus bauri nevű faj pl. átlagosan 0,13 ms(!) alatt, 138 km/h-ás sebességgel és 100 ezer g-s(!) erővel. Hogy ez miért jó nekik? Elsődlegesen zsákmányszerzésre, mivel főként gyorsan mozgó vagy kémiai úton védekező prédára vadásznak, de akár ki is tudják lőni magukat, ha rágóikat szilárd felszínhez csapják neki, ahogyan a fenti videóban látható két rivális kolóniatag esetében is látható, ill. az alábbi slow motion videókban: [1] [2] [3]
További képek róluk az alábbi oldalon, ami egyébként önmagában is megérne egy posztot, érdemes megnézni, nagyon klassz (főleg, de nem csak hangyás) képek vannak fenn.Nas | 2013.06.07. 21:06:58:D Praktikus...

Nálunk mé' nem építenek ilyet?
Milánóban hamarosan átadják a 2009 óta épülő Bosco Verticale épületegyüttest, ami szó szerint függőleges erdőt jelent olaszul, és ránézésre is pont úgy néz ki, mintha a természet visszahódította volna a város felhőkarcolóit.Nas | 2015.10.05. 11:51:53Elkészült és úgy tűnik, működik. :)
http://balkonada.cafeblog.hu/2015/09/15/bosco-verticale-a-vilag-elso-fuggoleges-erdeje/

Tudtátok, hogy a vákuum mégsem annyira üres? :)
palinkaman | 2013.06.03. 21:47:02Ez egy elég régóta létező elmélet, a kvantumtérelmélet, mely a kvantummechanikából indul ki (ami már magában kicsit sci-finek hangozhat).
A lényege az, hogy a tökéletes vákuumban, ahol a klasszikus szemlélet szerint nincsenek részecskék, kialakulhatnak a normálistól eltérő állapotok (fluktuációk), ami egy üres térben mi lehet: megjelenik egy részecske. Már a Heizenberg-féle határozatlansági relációban kimondták (1900-a évek eleje), hogy a fentihez hasonló módon az anyag és energiamegmaradás törvénye sérülhet, de csak nagyon-nagyon kis időre a következő módon:
1. minél nagyobb tömegű részecske "pattan ki" a semmiből, annál kevesebb ideig létezhet. Ez azt jelenti, hogy míg atomnál kisebb részecskék olyan "sokáig" (viszont még így is a másodperc tört részéig) létezhetnek, hogy akár észlelhetjük is őket megfelelő műszerekkel, viszont ha nagyobb tömegű részecske, pl. egy autó pattanna ki a semmiből, az olyan kis ideig létezne, hogy észre sem vennénk, éppen ezért ilyesmit nem is észlelünk. (Senkivel sem történt még olyan, hogy ült otthon, aztán a semmiből ott termett egy autó.)
A mikrovilágban ez egy alaptétel, és nagyon érdekes az, hogy a mi általunk megszokott világtól nagyon eltérően viselkednek a dolgok benne, mintha egy másik univerzumba csöppennénk, teljesen más fizikai törvényekkel.









