
Alfa Mágneses Spektrométer (AMS)
Az AMS-02 egy - a Nemzetközi Űrállomásra szánt - részecskefizikai kutatóeszköz, melynek legfőbb célja anti- és sötét anyag keresése a világűrben. A műszert az STS-134 jelű űrrepülőgépes küldetés keretében, az Endeavour űrsikló 25. útja alkalmával fogja felszállítani az ISS-re, ahol a tervezett 4 űrséta egyikén szerelik majd fel az űrállomás külső felületére. A 14 naposra tervezett űrrepülés után az Endevour követve a Discovery sorsát, véglegesen "nyugdíjba" vonul.
Magyar cikkek: itt és itt.
Ezalatt a Földön nemrégiben először figyeltek meg antianyagból álló héliumot.
Egy kis hangolódás a vokálra. ;)
0:56-nál egészen sertési magaslatokba emeli a hangot. :DMaugli | 2011.04.30. 14:16:09Király. Mindig érdekelt, hogyan csinálják. Nekem belefájdult a torkom ha megpróbáltam. :D

Emberi erővel táplált DJ pult.
Tooni | 2011.04.28. 16:10:19Minél többen és jobban csápolnak kezükben mágnessel a mennyezetbe vezetett tekercsek alatt, annál hangosabban szól a zene!
Februárban már volt egy post a Gyöngyöspatán kialakult helyzetről, azóta azonban folyamatosan "áll a bál" a heves megyei községben. Csak pár cím a mai hírekből:
Több száz rendőr Gyöngyöspatán az esti verekedés után
Videó a gyöngyöspatai estéről: provokáció fegyverrel, nemi szervvel
Verekedés Gyöngyöspatán: mi az igazság?
Durva képek - továbbra is feszült a helyzet Gyöngyöspatán
Feszült a helyzet Gyöngyöspatán a keddi verekedés óta
Érkeznek betyárok és kommandósok: Gyöngyöspatán vészjósló a hangulat
Áll a bál: ENSZ- és NATO-csapatokat hívtak GyöngyöspatáraKavisánczky | 2011.04.30. 11:22:49Ajánlom neked Móricz Zsigmond Rokonok című művét, abban tökéletesen benne van, hogyan is működnek a dolgok. Ha az embert folyamatosan ellehetetlenítik és elgáncsolják, akkor már valóban kevés lehetőség maradt a békés megoldásra. Ahhoz nem kell magyar média, hogy az ember érezze, hogy szarul él. Hogy egymillió ember az országban alkoholista és nem is hajlandóak tenni, mert ez az egyszerűbb út. Hogy tele van a szolgáltatói szektor hihetetlenül tapló emberekkel, akik a saját nyomorukat rád is kiterjesztik - pedig sokuknak a segítségnyújtás lenne a feladatuk. Plusz ne forgasd ki a szavaimat: azért mert azt mondtam, joga van valamihez, nem azt jelenti, hogy élnie is kell vele. Én is ugyanannyira egy civilizált megoldás híve vagyok, mint te, csak ha senkinek nem áll érdekében egy civilizált megoldás, úgy nehéz tenni valamit.
Ja és még valami, hagyd ezt a leereszkedő hangnemet kérlek. Azért, mert fiatal vagyok, én is jópár dolgot a saját bőrömön tapasztaltam meg sajnos, nagyon jól ismerem azt az életvitelt és közeget, amiben ezek a prolik felnőttek - veled ellentétben, úgy tűnik :P

A blöki csipogó játék gumikacsája biztos nem volt ennyire félelmetes. ;)
Nas | 2011.04.30. 11:29:20Szobrász tanárom szerint a fában már benne van a szobor, csak ki kell bontani. :)

Qwiki
A wikipédia továbbgondolása. Az oldal a tudomány és művészet ötvözete, összegyűjti az adott témában található szövegeket, képeket és videókat, és mindezt egy multimédiás prezentációban, filmben mutatja be.
Az oldal még alpha verzióban van, de még így is rátalálhatunk jópár magyar tartalomra.Mote | 2011.04.26. 13:39:44WALL-E-ban a kapitány is ezt az oldalt böngészte :)

Pészahi üdvözlettel
Grex | 2011.04.25. 20:16:56csak egy kérdés,nem rokonod véletlenül.....?http://www.mikloscsabi.com/kezdolap.php

Tudtuk, hogy a politikusok lopnak, de ennyire pofátlanul...
kkovi8 | 2011.04.15. 20:02:05Ez de sz@r.... még hogy öreg, meg "édesaranyosbácsi"... ha lehetne a csillagokat is lelopná az égről...

Kedves izélők!
A mai napi büntit küldeném szeretettel mindegyikőtöknek!Rajmundka már bebukott a megasztárban, de most bepróbálkozott itt is!
Csak hogy szép legyen a napotok tubicáim! :Dthug85 | 2011.04.15. 02:30:17....és én még megnéztem! Golyót neki!

Az emberek többsége - valljuk be, elég csak pl. egy tegnapi post kommentjeit megnézni - aggodalmaskodva, pesszimistán tekint a világra. Túlnépesedés, nyomor, gazdasági válság, kimerülő energiaforrások, környezetszennyezés, klímaváltozás, természeti katasztrófák? Ugyan! Matt Ridley tudományos szakíró szerint ilyen jó dolgunk még sose volt, mint most, és a helyzet egyre csak javul!
"Sokan azt mondják, dilis vagyok, amiért szerintem a világ egyre jobb lesz, de a könyvben ismertetett statisztikák vagy adatok egyikét sem sikerült megcáfolni" - magyarázza.Nektek mi a véleményetek erről? :)bungle | 2011.04.11. 18:36:23www.funpic.hu/hu/kategoriak/reklamok/39839_minden-rendben?categoryId=18&position=&large=1










Egyébként meg tökélyre kell fejleszteni a gondolatátvitelt, és akkor nem kell üzenetközvetítéssel bajlódni... :P :)