
Átengedi vagy nem engedi át?
Egy vélemény: „...ha a túloldalon éppen lelép valaki a járdáról, nekem nem kötelező megállnom akkor, ha nem akadályozom vagy zavarom, azaz nem kell lassítania, kitérnie. Tehát a videós példák kb. fele indokolatlan (nem csak életszerűtlen lenne ilyen esetekben megállni, de még jogszabályilag sem kötelező).”
Szerintetek?
Grand Theft Potato - avagy a szibériai Chuck Norris ;)
qpci | 2015.09.20. 07:19:56A szélvédő többe kerül, mint a pár zsák krumpli. Nem jó buli.

Két pitbullt nem tud megállítani a felelőtlen gazdájuk...

Azért egy radart hullámvasúttal körbeépíteni... ;)
Zellergumó | 2015.09.11. 16:32:20Az csak egy 3 méteres pótsín,vész esetére.

Hálás köszönet :)
atyus64 | 2015.08.30. 15:36:33Ami máshol természetes az a balkánon hálás köszönet!!

Már tesztelik az utat, ami tölti a rajta haladó autót
Csak menni kell rajta, sem tankolni, sem tölteni nem kell megállni
Rosenbauer megalkotta legújabb játékszerét, a 33ezer literes Buffalo Extreme-t ;)
gyocska | 2015.08.21. 09:11:47Kicsit lökettérfogat?!! :)

Ne keménykedj öcsi! ;)
sztewe | 2015.08.14. 19:49:46Teljesen jogosan járt el, sok ellenpélda volt mikor azért haltak meg rendőrök mert túl közel merészkedett a gyökér és mikor már előkapta a fegyvert nem volt mit tenni, mondjuk mikor kiugrott vmi szemüvegtokkal lóbálva, még jó hogy nem kapott egyet a szeme közé. Idióta

Porsche 911 Turbo megállítása iPhone-okkal a fékbetétek helyén!
zolem | 2015.08.14. 22:16:33fake-betét

Az öntudat szikrája?
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”Nas | 2015.07.31. 11:18:20Replikátoroknak igazából a DNS szintézisben szerepet játszó faktorokat hívjuk konkrétan (amik maguk nem replikálódnak, hanem a replikációt segítik).
"Mi a biológia alapegysége?"
Pfff. Attól függ, milyen szempontból kérdezed. Pl. alapvető funkcionális, molekuláris biológiai szempontból a sejt, genetikai szempontból egy adott gén vagy az egyed, evolúcióbiológiai szempontból a populáció. :)










Amikor két éve vezetni tanultam, az oktatóm a forgalmas, lámpa nélküli kereszteződéseknél mindig mondta, hogyha védett útvonalról érkezünk, akkor látszódjunk határozottnak, máskülönben nem fogják megadni az elsőbbséget. A videóból nekem az jön le, hogy bár minden esetben megszegték a KRESZ-t a gépjárművezetők (és a biciklis is), attól függetlenül egyik esetben sem törte meg a forgalom ritmusát. A gyalogos is számított rá, hogy nem biztos, hogy át fogják engedni, az autós is megállt volna az esetek 60%-ában ha látja, hogy megindul a gyalogos.
Még mielőtt vadonka nekem is bevonatná a jogosítványomat, megjegyezném, át szoktam engedni a gyalogosokat a zebrán, akik az esetek többségében meg is lepődnek hogy megállok, ez a fajta viselkedés részemről sajnos függ a forgalmi helyzettől. Nyilván nem fogok megállni akkor, ha lámpánál elöl helyezkedem el, és megállás nélkül zöldhullámban haladhatnék tovább, mert ilyenkor a mögöttem jövő sofőr is arra számít, hogy nem fogok megállni, ezért kisebb követési távolságot tart, nekem pedig nem éri meg amiatt a biztosítóhoz rohangálni és rendőrt hívni, mert egy ráfutásos balesetnél nekem van igazam. Ha lelép elém, akkor fékezek, de ha szándékát sem mutatja, akkor elmegyek előtte.
Nem egyszer fordult már elő olyan is, hogy villamosmegállónál, 30-as tábla utáni zebránál látom, hogy ott a gyalogos, megállok, de az tovább pofázik telefonon/barátnőjével/szerelmével/stb (alkalomtól függ), a járdán, közvetlenül a zebra előtt. Erről a lépcsőházi liftes beszélgetős nénik jutnak eszembe, akik nyitott liftajtó mellett beszélgetnek, és hiába van három lift a lépcsőházban, a program a legközelebbi liftet fogja neked leküldeni, amiben épp aktuálpolitikai helyzetünket beszélik meg a drága öreg nénik :)
A videóra visszatérve:
Sajnos azt kell mondanom, hogy a videó elég hatásvadász, az igazságtartalmát nagyban torzítja az, hogy folyamatosan meg volt vágva (elég csak az árnyékot figyelni)