
Hrutka Róbert és zenekara új kislemezükhöz készítettek egy kis werkfilmet. Hrutka Róbert neve ismerős lehet a korábbi Jamie-Robi zenekarból, legutóbbi munkája pedig a múlt év végén bemutatott Üvegtigris 3. filmzenéje volt. Ha bejön nektek ez a werkfilm, a zenéje és a csapat, csatlakozzatok hozzájuk a közösségi oldalak egyikén! :) A werkfilm alatt hallható zene pedig az új kislemezen is hallható lesz, persze full minőségben ;)
www.hrutkarobert.hu
2011. 05. 05. 15:00 |
Pop |
Feli |
479 |


Csajoknak tanulságos lehet

Az első synthpop albumuk után (ahol egyébként még rájuk se lehet ismerni) az elkövetkező albumuaikra jellemző industrial speed metal hangzás előtt még egy EBM albumot is kiadtak Twitch néven, erről az albumról van ez a szám, nekem az egyik kedvencem

Lehet sokat nem kedvelik Patakyt, de ez a száma akkor is felejthetetlen

Egy egyemberes industrial-electro-metal együttes Finnországból, a Myspace oldalán ingyen le lehet tölteni a 2 EP-jét

Vén gitáros révén azt kell mondanom, hogy iszonyatosan jól játszik a srác! Igaz nincsen videó, de nagyon megéri meghallgatni. :) hallgassátok és küldözgessétek. Szerintem a jövő egyik reménysége lehet itt magyarhonban :)

"Az elmúlt években a magyar népzenéről alkotott közgondolkodás pozitív fordulatot vett és soha nem látott „retro” divatját éli. Minden talán azzal kezdődött, hogy a hazai underground és mainstream kultúra prominensei felfedezték maguknak a saját gyökereikben rejtőzködő magyar népzenét. Manapság a jazz és rock zenekarok sorra cserkésznek be népzenei elemeket számaikba, de az új generáció autentikus zenészei sem maradtak a kaptafánál, igyekeznek lépést tartani a jelennel. Ennek eredménye egy sajátos népzenei stílus kialakulása. A népzene valóban élővé és recenssé válhat, mert ezek a fiatal formációk visszahozzák a véráramba és érdekes ruhákat adnak rá. Van egyébként a magyar népzenének egy megmagyarázhatatlan csontig hatoló ereje, amit az ember megérezhet mondjuk egy londoni bevásárló központban, amikor a háttérből halkan felcsendül egy-egy közismert Muzsikás szám. A saját kultúránknál keresve sem találhatunk jobb nagykövetet! Jó pár mai zenekarunk már nemzetközi hírnévre tett szert és ilyen lehet a nemrég alakult Buda Folk Band is. A 2007-ben létrejött banda fiatal tagjait olyan zenészek alkotják, akik egytől-egyig, ízig-vérig népzenészek, mégis ha körülnézünk rendre ott találjuk őket a legnépszerűbb jazz és blues zenészek oldalán. A zene határtalan, a műfajok pedig átjárhatóak. „népzene és világzene XXI. századi behatással.”


"2007. nov. 24-én átesett a zenekar a tűzkeresztségen, innentől létezik a zenekar. Olyan zenekarok előtt kap lehetőséget a Wakachuka, mint a Quimby, Kiscsillag, HS7 vagy a Sziámi. Koncert koncertet követ, gyűlnek az új dalok és 2009. nyarára megérett a zenekar, első nagylemeze, a "Kell ez a levegő" felvételére. A zenekar dallamvilága a gitáros-énekes, Szilágyi Balázs ötletein és szövegein alapul, majd a basszusgitár, a dob és a szaxofon egymást támogató játékával kiegészülve válik teljessé. A szerzői kiadásban megjelent lemez lényegében ennek a közös zenei építkezésnek az eredménye. Jellegzetes kettősség kíséri végig a 15 számból összefűzött anyagot, a gyakran előforduló stílusbeli elkalandozásokat az egységes megszólalás foglalja szerves egészbe. Ennek köszönhetően a rockosabb hangvételű számok, és a sanzonos, bossanovás vagy épp swinges élű darabok nem egymás szöges ellentéteiként kerültek a lemezre."