
„Fenemód jóképű vagyok, ráadásul okos is, a humorom pedig visszafoghatatlanul sziporkázik” - sugallja minden nőnemű élőlény felé Vendel, aki főleg a közösségi média közbeiktatásával érzi magát nyeregben. Úgy véli, szívdöglesztő mivolta női sóhajokkal kísért lájkzáporra ítéli, s a jövőben nemcsak a számítógép előtt szeretne önjelölt kaszanovaként tündökölni.

„Tel Avivot éppen bombázzák. Kérlek, imádkozzatok” – olvasta Hanna ismerőseinek idézetes, cuki képes és semmitmondó kiírásai között a Facebookon. Nem pont ezt várta az egykori zenetévében pózoló, hidrogénezett fiúkától, Steiner Kristóftól, akinek a posztjait csupán azért kísérte figyelemmel, mert celeb volt.

Egy rendetlen szoba szalonképessé tétele fárasztó házimunka. Vagy mégsem? Tippjeink segítségével akár percek alatt vállalhatóvá teheted akár a legdurvább „kupit” is!

Eleged van a folyton eltűnő kiírásokból? A legnagyobb közösségi portálon kétféleképpen csoportosíthatod ismerőseid és az általad kedvelt oldalak megosztásait, de sem a „Top stories”, sem pedig a „Most recent” nem mutat meg mindent.


A lányok hirdetéseik szerint párkapcsolatban lesznek veled a Facebookon egy hétig, vagy egész nap aranyos üzenetekkel bombáznak majd, hogy garantálják a barátnő-feelinget, esetleg lefotózzák magukat bikiniben egy táblát tartva, amin az áll: odavannak érted.

Ha megfogadod a szakértő tippjeit, elkerülheted a beégést! Robin Raskin, a Living in Digital Times konferencia atyja pontosan tudja, hogyan fonódik össze a valódi élet és a technológia. Mivel a virtuális térnek egyelőre nincsenek kőbe vésett illemszabályai, még a legrutinosabb felhasználókkal is megeshet, hogy másnap megbánnak egy bejegyzést...

„Úgyis tudok mindenkiről mindent, miért menjek el?” – kérdezhetjük manapság ahelyett, hogy izgatottan, legszebb ruhánkat felvéve, pompás frizurával tipegnénk az osztálytalálkozó helyszínére.

A párok négyötöde a közösségi oldal miatt szakít. Az adat sokkoló, és ez az arány a közeljövőben várhatóan még növekedni fog.

„Milyen hamisan énekel! És hogy néz ki? Nem való ez ide!” – háborgott a tévé előtt Irén, akinek muzikalitása kimerült a negyedik osztályban megismert, Béreslegény című nótában, képernyőképessége pedig a terjedelmének teljében lévő, púder nélküli Lagzi Lajcsiéval vetekedett.