
Hús kell, meg paleocsinta: így ártanak a kamudiéták
Csokoládé- vagy káposztaleves-diéta? Vega legyek vagy inkább paleózzak? Zsír vagy olivaolaj? Glutén- vagy a laktózmentes? Megannyi csodát ígérő módszer és forradalmi újítás cirkulál a fogyókúra- és az étrendpiacon: szinte minden napra jut valami, ami azt ígéri, hogy megváltoztatja az életünket, meggyógyít, és jobb emberré tesz. Szakemberek segítségével jártunk utána, hogyan különböztessük meg egymástól az átverést és a valóban bevált, egészséges módszereket.közlegény | 2016.05.01. 11:03:28macskatápot, nézd meg milyen szép fényes tőle a szőrük és milyen magasra ugranak :)
Hölgy a BMW-ben: „Ha én tolatni akarok, akkor tolatni fogok!”
Állítólag még azóta is rükvercben megy, mindenen keresztül... ;)hawkeye | 2016.04.28. 08:39:21
A BMW így műxik. Nem tudtátok...?

Lehet, hogy földszerű bolygó van a közelben
Számítógépes modellezés alapján könnyen előfordulhat, hogy tőlünk „mindössze” 16 fényévre egy földszerű égitest kering.izébigyó | 2016.05.02. 18:16:17http://index.hu/tudomany/2016/05/02/harom_kozeli_exobolygot_talaltak/

„Morzsa kutyánk, hegyezd füled,
Hadd beszélek mostan veled,
Régi cseléd vagy a háznál,
Mindig emberűl szolgáltál.” :)Gerysama | 2016.04.13. 13:14:34Tök olyan mint a Family guybol az a vénember a kutyájával :)

Még jó, hogy volt rajta bukósisak! Vagy az a haja? Na mindegy...

Elfoglalt brókerből lett mindennél boldogabb remete
Geofizikus volt, jól kereső bróker, de váltott: a zempléni erdőben lakik, havi 20-30 ezer forintból él, ásványokat gyűjt, fest, és végre élvezi az életét. Azt mondja, a legtöbb ember nem tud jól élni.Strogg | 2016.04.10. 20:52:23"Ezt mire alapozod? Szó sem volt róla, hogy ő miként vesz (vagy miként nem) részt a helyi közösség életében. Gondolom a 20-30 ezer forintot nem segélyből kapja, magyarán valamit csinál érte. Másik aspektusból megközelítve: ha bróker maradt volna, mennyivel lenne hasznosabb tagja a társadalomnak? Lenne pénze ugyan, de igazi értéket nem állítani elő úgy sem."
Azt mondja kvázi remeteként él. Hát innen. Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy hasznosabb lett volna brókerként. Lehet mást is csinálni. Különben is te véded a brókereket szóval akkor most what?!
"Ezen nem kell aggódnod, mert nem is lesz ilyen mindenki. Az átlag ember elvan a maga kis átlagmelójával, ahol elhiszi, hogy az az egyetlen módja az életnek ez: ha végig robotolja - stressz közepette - a rövid életét azért a minimális fizetésért, amiért megveszik az idejét."
Nem is aggódok, de nem tudom ez az egész hogy jön ahhoz, amit próbáltam kifejezni. Tehát nem élhet egy társadalomban hirtelen mindenki remeteként.
"Na látod, a szűklátókörűség itt kezdődik kedves Strogg, hogy hallod a tévében, hogy volt ez a Quaestor ügy és ebben brókerek voltak benne és kapásból azt gondolod minden brókerről, hogy csaló és biztos benne volt, mert a tévébe aszongyák."
Vagy neked abszolúte nincs humorérzéked, vagy nekem szarok a poénjaim. :) Egyébként épp pénzügyi szférában is tevékenykedem és elég lehangoló, hogy az átlagembernek a függő ügynök, az alkusz, a független ügynök meg mindenki más bróker. Van egy pénzügyi kultúra Mo.-n az biztos... :) A lényeg, hogy itt most nagyon mellélőttél kedves barátom. Valóban nincs sok tapasztalatom brókerekkel, de nem is akartam őket megbántani (habár nagyanyám 12 milláját is beszippantotta egy kisebb brókerház). Csak egy ártatlan viccecske akart lenni az előbb említett cégekkel kapcsolatban.
Amúgy nem mondom, hogy minden hülyeség, amit mond (sőt...), csak jelzem, hogy szerintem azért ne ringassuk magunkat abba az illúzióba, hogy az öreg megtalálta a boldog élet egyetemes titkát mindenki számára.

Nagy kamu a test elsavasodása
Jókora vagyont halmozott fel az orvosi diploma nélküli áldoktor, Robert O. Young az úgynevezett „pH-csoda” teóriájával. Young alapvetése azonban - amely szerint a test elsavasodása teszi képessé a patogén kórokozókat a szervezetben való megtelepedésre - minden tudományos alapot nélkülöző humbug. Könyveivel és a zöld lúgosító porocskáival jókora vagyont halmozott fel. Volt már néhány bírósági ügye, de eddig megúszta a komoly következményeket. Pedig súlyos vádakkal illették, például egy rákos nőt lebeszélt a kemoterápiáról, helyette lúgosítást ajánlott. Az illető emiatt persze meghalt.bungle | 2016.05.01. 22:31:02Lúgosításról fél percben:
http://i.imgur.com/z8XqHzK.jpg
Bővebben egy régebbi cikkük:
http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/02/16/el_vagyunk-e_savasodva

Így dúsítsd a vizet, hogy át tudja venni a biorezgéseidet!
A víznek ugyanolyan kettős spirál szerkezete van, mint a DNS-nek, ami nem lehet véletlen, hiszen mindkét természetes molekula nagyon fontos szerepet játszik az életfolyamatokban. Ezt igen szépen be lehet bizonyítani azzal, ha a saját biorezgéseinkre hangoljuk a vizet.
Végre igazi tudomány!csusza | 2016.04.04. 10:59:16Biztos nem annyi nehézfém és rozsda mint itt, nálunk a panelban :D

DVNA
A történet szerint a város egyik reggel arra ébred, hogy eltűnt a Duna, a medre teljesen száraz. Az emberek először pánikba esnek és sosem látott felfordulást okoznak a túlélés érdekében. Naív módon mindenki alkalmazkodni próbál az új helyzethez, de idővel belátják, hogy képtelenek a Duna nélkül élni. Mindenki menekül, Budapest szép lassan hatalmas szellemvárossá alakul át.
A filmet 2017 novemberében tervezik bemutatni.cila | 2016.04.03. 12:51:40Jaj! Nem hallunk több vízállásjelentést. Viszont szabad lesz hajóvonták találkozása Giurgiunál, Calafatnál, egyebütt.
Szakemberek végre megtalálják a Duna valamikori forrását, majd keresni kezdik, hová tűnik el a lehulló csapadék.
Megoldódnak olyan apró-cseprő gondok, mint a víztisztás, szívattyák karbantartása, stb.
Kíváncsi leszek a filmre.

Mindjárt Húsvét! :)
Szancso | 2016.03.31. 19:25:56És már el is múlt. Szegény nyulak...:)
https://www.youtube.com/watch?v=T-SZYZLfZ7E









