
Pedikűr halakkal.

A kép felirata: "ez nem egy pipa".
A szürrealizmus egyik híres festője volt a belga René Magritte, azaz ő. Ahogy azt a linkelt galériában láthatjuk, minimalista eszközökkel is érdekes munkákat készített, mindenki megtalálhatja a kedvencét közte. (nekem pl. tetszik az Emlék , a Portré, de sok másikat is említhetnék)
Alapból nem Magritte-ról akartam anyagot küldeni, de megérdemli. A poszt pedig ezzel együtt is lehetne a kijelölt Nagy Izés Vitaposzt, ha egyetért ezzel a társaság. A kép elég jó gondolatébresztő, és a többi poszt helyett itt nyugodtan meg lehetne vitatni az élet dolgait. Ahogy eddig látom, a kedves közönség elég értelmes emberekből áll, és a máshol folytatott sokszor végtelenbe nyúló vitáknak itt teremthetünk egy helyet, ahol kulturált módon lehet filozofálni, hitvitázni, politizálni vagy ki éppen mit akar.
"Vagy ha nem, hát kisnyúl."mekszamnojz | 2008.08.01. 12:39:43Egy kisgyerek sír
A sötét szoba sarkában zokog
egy tehetetlen, guggoló gyerek.
Sír, mint a cipő alatt a homok.
Vergődik, mint a nehéz tengerek.
Könnyes, miként északra nyíló völgy.
Könnyes, mint könnyes a szem ürege.
Könnyes, miként a kő alatt a föld.
Könnyes, miként az ablak üvege.
Sír, mint ahogy a vízben sír a mész.
Sír, mint a víz sír a fedő alatt.
Sír, mint a holt fa, melyet tűz emészt.
Sír, mint csarnokban a futószalag.
Melybe az ember, állat és növény
belehelt minden élő meleget
s jegesen porlik sziklák peremén -
sír, mint a szél az Érchegység felett.
Sikolt, mint ölben újév malaca.
Sikolt, mint kés-él, ha köszörülik.
Sikolt, mint rozs, ha szeli a kasza.
A tepsiben a hús nyöszörög így.
... Mint könyvelő, ki csendben hazatér,
ruháját rendben székére teszi,
ágy szélén mereng, morog, útrakél -
puffannak apró, gyors lépései - -
egy síkra, havat kóstolva üget
a zöld holdfényben, merev éjszakán,
kotor, vakog, nyalná a sós eget, -
így vonít ő; a pusztán a magány...
Vinnyog, mint hántott kukoricacső.
Vinnyog, mint szalma az alvó alatt.
Vinnyog, mint hülye, kit nyom az idő.
Vinnyog, mint eb, mely ostorba harap.
A sötét szoba sarkában zokog
egy tehetetlen, guggoló gyerek.
Szaporáz, mint a könnyű mótorok,
ellustul, mint a nehéz tengerek.
1933. jan.
József Attila
Megérkezett a Watchmen első kedvcsinálója, a Terminator: Salvation is tízer videóval kedveskedett nekünk, kaptunk egy raklapnyi új képet, infót és a Frank Miller nevével fémjelzett The Spirit is új videóval jelentkezett. Ezenkívül elindult a Resident Evil: Degeneration CG animációs film hivatalos honlapja, készül a Wanted 2 és friss 24 információk is napvilágot láttak.Shifty_ | 2008.07.29. 13:41:02Szó sincs koppintásról, csak Frank Miller keze van a dologban, ezért hasonló a látványvilág. Ettől függetlenül a Spirit a DC Comics egyik legismertebb karaktere - itthon persze nem -, amit még 1940-ben Will Eisner vetett papírra.
Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Spirit

Nem megijedni, senki nem fog semmi olyat az arcába kapni, csak pár nevet. :)
Van még delikvens, akit föl tudnék írni a listára... :)Ujvy | 2008.07.19. 16:41:47nem is egyértelmű, hogy amerikai ember csinálta, és hogy milyen vallású..

Megnyílik Budapest legolcsóbb strandja
Reméljük azért nem lesz annyira zsúfolt, mint ez a kínai... ;)
Denis Rouvre munkái
Kislánylilamasnival | 2008.07.16. 22:14:25Imádom .
A mai (nemtomhanyadik) macskás post, avagy véletlen postoltam a hírt, amely így kezdődik: "Véletlenül elpostázta a macskáját is egy csomagban a rokonainak egy nő Németországban..." :Dwtf | 2008.07.21. 09:31:41Szerintem egyáltalán nem "teljesítmény elvárás" az, ha van egy kis közösség, akik tényleg tesznek is valamit a közösségért (legyen az akár egy szám feltöltése a rádióba, amihez még agymunka se kell és 1 perc az egész vagy egy hír beküldése a hír izébe, stb.), és vannak olyanok, akik csak azért járnak ide, hogy beszólogassanak, bomlasszák a közösséget, fikázzák azok munkáját, akik tényleg csinálnak valami hasznosat is a szájmenés mellett, és ezeket az előbbi csoport elküldi a csipába. Mint ahogy már többször elmondták előttem is: nem kötelező az ize.hu-ra látogatni, megvagyunk nélkülük is, azok viszont, akiknek tetszik az egész, nem igazán mondhatják ezt el fordítva, mivel ha nem lennének postok, nem lenne miért ide járniuk. Szóval egyáltalán nem sajnálom, amikor a fikamanóknak csak annyit üzen valaki, hogy "tipli van", max. nem ötvenezren látogatják az oldalt naponta, hanem negyvenkilencezer kilencszázkilencvenkilencen.
Egyébként ha már a munkahelyet említed: te talán szereted, ha egy kívülálló beszól, hogy dolgozzál helyette? Várj, lefordítom annak is, aki itt felháborodott, hátha eljut az agyáig: ha kutyás post kell, küldjél be kutyás postot, ne várd, hogy más majd ingyen kiszolgáljon!

"Hirtelen szörnyű vihar támadt
Feltűnt mögöttem egy hatalmas állat
ÁÁÁÁÁÁÁ
Iminimi szeminimi juvapcsu vaminimi"(aki nem tudná: Dolly Roll - Windszörny dalszövege)készpicsamelegmálé | 2008.07.12. 14:09:24Hihi. Cukimuki nagyon. Dédelgetném nyakrafőre. :)

Hírességek koccanásai
csicsilla | 2008.07.11. 10:00:14na szoval biztos forràsbol tudom Jay Kay csak elözni akart egy suzukist,aki természetesen nem hagyta magàt... engem zavart na!:P amùgy màskor nem zavar,de ma igen...

25 kreatív reklám
Szamooca | 2008.07.10. 18:11:04A mozgólépcső olyan,mint egy hullámvasút ;)...legalábbis nekem ez jött le :]










ez a lábamrólabőrtlerágjákahalak meg undorító...a körömlakk meg biztos jót tesz nekik