Jó pap tényleg holtig tud tanulni?
Mi áll a tanulás mögött? Idős korban tényleg nehezebb bármit is tanulni? A gyerekek miért tudnak rohamos tempóban fejlődni, és tanulni? Ezekre a kérdésekre kapunk válaszokat a következő Gerald Hüther interjúban amit a Rheinischer Merkur nevű napilapnak adott.
Korábbi Gerald Hüther posztokGyermekboldogságról egy agykutató szemével. Interjú Gerald Hüther-rel.
Terence McKenna - Higgy Magadban
(magyar felirat CC gombbal kapcsolható)norbertvincze | 2015.01.20. 23:40:23"Az olyan jelenségek, mint a szürrealizmus, a testékszerek, a pszichedelikus drogok használata, a szexuális nyitottság, jazz, az experimentális táncok, a rave-kultúra, a tetoválás, csupán egy végtelenül hosszú lista néhány pontját alkotják. De mi a közös ezekben a dolgokban? Az, hogy a lineáris értékek különböző visszautasítási formáit képviselik. A kultúra egy archaikus újjászületésen keresztül kísérli meg meggyógyítani magát; utat keres vissza az archaikus értékekhez."
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yPCHrcZGl6U
22 bizonyíték a technika gyors fejlődésére
AVIREX | 2014.08.12. 05:43:57Igaz, nalam is 1 microSD kerult a kukaba a papirokkal egyutt :(
Miért rendkívül fontos a nőknek, hogy begyógyítsák az anya-sebet?
izé012 | 2015.07.22. 09:54:18Ha félretesszük benne a szokásos feminista ökörségeket az elnyomó patriarchális társadalomról akkor bizony nagyon jól leírja a lényeget a cikk. Ranschburg Jenő pszichológus nagyon hasonó probémákat ír csak más szemszögből nézve:
http://utveszto.uw.hu/os/apatlan-tarsadalom.html
Szóval +1 érte.
Olvasni jó!
Sajnos a mai fiatalok egyre kevesebbet olvasnak Európa szerte, így Magyarországon is. A felnőttéválás során pedig igencsak fontos lenne, hiszen számtalan pozitív előnye van. A mentális fejlődés elengedhetetlen kelléke az irodalom, legyen az külföldi vagy magyar. A cikkben 10+1 okot tüntetnek fel azért, hogy kedvet kapj az olvasáshoz!
...és Ti mit olvastatok utoljára? :)
lilaflexninja | 2014.07.25. 08:28:49Mondjuk nekem Picasso egyes dolgai tetszenek, és értékelem a tudását, mert fiatalkori képein látszik a profizmus, valóban vannak olyan képei, amik csak azért lettek drágák, mert Picasso. De az elmúlt száz évben nem az a művészet, hogy valaki szépen fest, mármint a festményeknél, hanem attól művészet, hogy el tudja adni. Vagy felkapják halála után. Bár a régi képeket sem gondolom mind, művészi alkotásnak, pusztán azért, mert csodálatosan le tudta festeni a festő, azt amit akart. Inkább ipari munka, mivel fénykép nem volt. És akkor a középkori förtelmekről ne is beszéljünk. Leginkább talán az a művészi, amit én magam annak tartom, ami ad valami érzést, élményt.
Na de így vagyok én, pl. Pollockkal. Egy fillért nem adnék érte, vagy ha véletlenül tetszene is, akkor is max. 5 ezret, hogy fedezze a festék árát. De a képei ára, azért jól jönne.
Az élet kifürkészhetetlen útjai
A földi élet kialakulásának története során a tudósok öt nagy kihalást említenek. Egyik ilyen, amit mindenki ismer, a dinoszauruszok kipusztulása. Néhány szakértő szerint megint egy ilyen tömeges kihalási folyamat előtt állunk. Az oka pedig az emberek elterjedése.bungle | 2016.01.19. 21:59:11Ennyike, most már végre te is tudod! :D
Duet - Glen Keane aranyos animációs rövidfilmje :)
Okosnak, intelligensnek, felvilágosultnak, mondhatni mindentudónak gondoljuk magunkat, de tény: nincs olyan iskola jelenleg, ami nemcsak az értelmi tudásunkat biztosítja, hanem az érzelmit is.
Belegondoltunk már abba, hogy tele vagyunk érzelmi analfabétákkal? Tudjuk vajon, hogy a ki nem mondott haragtól akár rákosak is lehetünk? Hogyan kell legyőzni a sértettséget és megbocsátani?bungle | 2014.05.14. 10:30:58Inkább növesztett volna szakállat! :D
Előbb-utóbb mindenki spicli lesz
A Google Glass és a hasonló okos eszközök végleg kinyírják a ma ismert magánéletünket, a kormányok és cégek pedig soha nem látott hatékonysággal kémkedhetnek utánunk.hawkeye | 2014.04.16. 14:18:53"De miért van egy zsidó ember a posztképen? miért nem muzulmán mondjuk, vagy miért látszik, hogy mi ő? ejj ajj"
:)))
URL: http://integralgondolkodo.com/elet-a-valsag-utan-uzleti-interakciok/
Szöveg: "Élet a válság után: üzleti interakciók
Gazdasági válság hatása a cégekre, és a cégvezetésre, megoldások és vezetés, és azok hatásai az alkalmazottak teljesítményére. Mit és hogyan kellene változtatni, hogy valóban működőképes legyen a rendszer? Ezekre a kérdésekre kapunk választ a Lufthansa Exclusive Magazin Gerald Hüther agykutatóval készített interjújában."