
Úgyis rég volt bünti: Norbitól Rékának - Féltelek Kicsim!
„Egy dal, s te újra mellém ülsz
És lobog a tábortűz, a szél belekarolt
Egy dal, és újra köztünk élsz
Ma újból te zenélsz, úgy van, ahogy rég volt...”tool | 2013.11.28. 11:15:34benzinnel kellett volna slagozni

Rég volt már egy kis összeesküvés: a dokumentum 13 éve került a NASA weboldalára, a 9/11 esemény előtt, a NASA Langley Kutatóközpontjának vezető tudósa készítette, feltehetően a háttér érdekek megbízásából, és hosszú időn keresztül elérhető volt.
Részletesen mutatja be, milyen technológiai (pl. robbanási hullám gyorsító, intelligens por, mikrohullámú frekvenciák, környezetszennyezés) és pszichológiai (pl. CNN szindróma) eszközökkel lehet az emberiséget kontroll alatt tartani.
Letölthető verzióRevanor | 2013.11.27. 01:14:07Az átlag állampolgárnak a stratégiai tervezés és a futurológia nem sokat mond. :D
Akkor kezdődnek a bajok, amikor a megmosolyogtató kis ostobaságuk elszántsággal párosul.

Gyöngyöspatai romákkal melózott Vona Gábor
„A brigád tagjai között voltak cigány és magyar etnikumú állampolgárok, de ebből semmilyen probléma nem származott, mert mindenki szorgalmasan dolgozott. Ahogy polgármester úr elmondta, itt azok maradtak, akik megbecsülik a munkát”7sleeper | 2013.11.25. 20:03:15"fél órát dolgozott életében"
és még így is egy órával többet dolgozott mint a legtöbb magyarországi politikus

Ki volt a legtrükkösebb magyar csaló?
A magyarok feltehetően élen járnak a fifikás, ámde pitiáner bűntények elkövetésében, elég csak az elmúlt években elkövetett legtrükkösebb csalások közül szemezgetni.
Magyarország sokkal rosszabbul teljesít
Az elmúlt négy évben a környékünkön mindenki nagyon durván otthagyott minket. Sokkal kevésbé növekedtünk, mint az uniós átlag, vagy bármelyik szomszédunk. Miközben hozzánk képest ott tényleg voltak megszorítások is.ivivan | 2013.11.13. 21:52:05"Szerintem nem ismerünk erre vonatkozó hatástanulmányt, és ilyen szinten egyszerű logikával nem dönthető el ez a kérdés"
Pontosan ezért nem avatkoznék közbe: diktáljon a kereslet.
"Az elszámolható reklámköltség egy olyan pont, amin bevételt lehetne növelni"
Amiből aztán ki lehetne pótolni a köztévé kieső reklámbevételei miatt lyukas költségvetését. Ki reklámozna, ha az reklámra költött pénz után is adóznia kellene (ami ugye nincs nála). Vegyünk egy példát: veszünk egy terméket 600 forintért, 300ért reklámozzuk, majd eladjuk 1000-ért. A tényleges hasznunk 100 forint, ami után meg is fizetjük a 25% adót, tehát marad 75 forint haszon. Na most számoljuk újra úgy, hogy a reklám költség nem írható le az adóból: így 400 forint után kell 100 forint adót befizetni, tehát a kereskedőnek egy fillér haszna nem marad adózás után. Nyilván senki nem dolgozna ingyen, szóval ez a reklámozás drasztikus visszaesésével járna, márpedig egy csomó szolgáltatás motorja a reklám kezdve a rádióktól a ker tévéken át a weboldalakig.
"Személyes véleményem, hogy ez a kormány jobb, mint az előző, VISZONT egyáltalán nem vagyok megelégedve a munkájukkal"
Hát, ha a Gyurcsány féle kormányra gondolsz, akkor szerintem kb egy szinten vannak. A Bajnai féle mentő kormány munkájával viszont elégedett voltam (nem követem a politikát, mert untat, de az elkapott foszlányok alapján Bajnai pénzügyi szakemberből politikus lett közben :-( )
A Balogh Szilárd, ööö, elnézést, Vujity Protkó által vezetett és elképesztően drámai és unalm.. izé... izgalmas témákkal jelentkező Naplóban tegnap a nyerő kérdés 99 Ft-os SMS-ért az volt, hogy „Ön szegénynek tartja-e magát?”. A válaszadók 74%-a annak tartja magát a tévé előtt a telefonját nyomogatva. Magyarország, én így szeretlek!közlegény | 2016.02.26. 18:33:27http://velvet.hu/gumicukor/2016/02/26/vujty_tvrtko_a_professzionalis_riporter/

Ian és Larissa története
A történet ott kezdődik, hogy Ian és Larissa Murphy 2005-ben találkoztak az egyetemen, szerelem szövődött közöttük, és olyan hamar komolyra fordult a dolog, hogy már azt tervezgették, ha elvégzik az egyetemet, összeházasodnak. Tíz hónapja jártak, amikor Larissa kapott egy telefonhívást, hogy Ian autóbalesetet szenvedett. Bekövetkezett az, ami legtöbbünk legrosszabb rémálma és legnagyobb félelme: a fiatalember ugyan nem halt meg, de súlyos agykárosodást szenvedett, kerekes székbe kényszerült, csöveken keresztül táplálták és kommunikációs képességét is elvesztette, azóta állandó ápolásra szorul. Larissa ekkor úgy döntött, hogy nem kezd új életet mással, hanem folytatja a régit, és odaköltözik barátja szüleihez, kiveszi a részét Ian ápolásából. Az önfeláldozó szeretetnek lassan meglett az eredménye: Ian már tud enni, sőt, kommunikálni is, igaz, az artikuláció roppant nehezen megy neki, ami mutatja, milyen súlyosan sérült a balesetben a beszédközpontja is.
Őszintén, ti mit választottatok volna a lány helyében?
Pont tegnapi riport: ez a magyar lány nem volt túl szerencsés, az ő barátja, barátai egy hasonló eset után leléptek...Ravennë | 2013.10.31. 23:14:21Nem kell... de ő így látta jónak/szépnek/helyesnek. :P

Riport egy volt gyülekezeti taggal, a Hit Gyülekezetének igazi arcáról
Például a Fidesz székházat az „imakommandó” órákon keresztül átkozza.
Soha nem volt még olyasmi, hogy valaki kiállt volna a Hit Gyülekezetében, és beszámolt volna a gyülekezet anyagi helyzetéről. Sőt, azt mondták, hogy ha kíváncsi vagy az anyagi dolgokra, akkor az már lázadás, akkor te a szívedben azt feltételezed, hogy a nagykenetű szolgáló sikkaszt. Tehát vizsgáld meg magad, és tarts bűnbánatot...
(a cikket törölték, de fent van pl. itt is)bungle | 2013.11.04. 12:21:50Köszi, de a post szövegben lévő "fent van pl. itt is" link még működik (és ua.).

A trollok életre keltek
Hogy ment régebben az úgynevezett trollkodás? Nem is volt szó szerinti trollkodás meg trollok: edzett fikanickek voltak, az internet - esetünkben a magyar internet - kellemes névtelenségébe takarózva. Aztán jött az iWiW meg a MyVIP, ahol először nyertünk fájó betekintést az általunk kevésbé ismert, lenézett rétegek mindennapjaiba, de ez még mindig egy elviselhető szint volt. A baj az ott kezdődött, hogy a buta néprétegek felfedezték maguknak a facebookot.
Közöttetek is van olyan, aki az okvetlenkedő, kotnyeleskedő, mindenbe hülyeségeket belekotyogó nagynéniket inkább jótékonyan tiltja és rejti? Aki az angol nyelvű, közérdekű üzeneted alá valami orbitális baromságot odaír, pl. hogy "fordicsd le légyszives"?










Réka egy homoszexuális vérfertőző kapcsolatban él Norbival?!