
First Orbit - Egy film Gagarin űrutazásának jubileumi, 50. évfordulója alkalmából.
"1961. április 12-én, Jurij Gagarin a Vosztok-1 fedélzetén 108 percet töltött el orbitális pályán, mely idő alatt egyszer megkerülte a Földet. Ezzel beírta magát a történelembe, mint az első ember a világűrben. Alan Shepard kevesebb mint egy hónappal késöbb követte őt."
Gagarin-űrhajó indult az ISS-re.
Az ISS legénység véleménye az évfordulókról.Lewy | 2011.04.13. 20:04:22Felirat nincs hozzá?:o
Az első macska az űrben! ;)
Szancso | 2011.04.08. 19:48:31Vagy kozmikusz.:D

Frane Selak, azaz a világ legszerencsésebb embere. Eléggé angolszakos poszt, de nagyjából a következőkről van szó:
A horvát zenetanár bácsi sokmindenen keresztülment.
- utazott egy kisrepülőn, ahol véletlenül kinyílt az ajtó, ő kiesett és egy szénakazalban landolt, a műszaki hibás repülő lezuhanásakor viszont 19-en haltak meg.
- egy buszút alkalmával folyóba zuhant, ott négyen haltak meg, de ő megúszta.
- egyszer égő autójából mászott ki, csupán a haja bánta az esetet.
- egy busz elütötte, de ő simán továbbsétált.
- ezek után kitöltötte élete első lottószelvényét és telitalálata volt.
Szövegértésem kb. közepes, aki jobban meg bírja fejteni az öreg kalandjait, írja meg kommentben! (Találtam egy régebbi magyar cikket róla. b.)bungle | 2011.04.05. 09:32:06Párszor az öreg is mondta már a halálnak, hogy "sorry". :D
www.funvid.hu/index.php?page=videos§ion=view&vid_id=103795

Első álamfői látogatásom első álomásán az Iz én.
cila | 2011.06.16. 19:02:17Emberfeletti lény-e S.P. ?
http://www.hocipo.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=3386

Csak kinyomtatom a kerékpárom és indulok is... :D
Magyar cikk: A világ első nyomtatott és működő kerékpárjabungle | 2011.10.28. 10:20:183D nyomtatóval a hajléktalan rákok megsegítésére... :D
www.architizer.com/en_us/blog/dyn/32381/3d-printing-to-help/

Végre valami, amiben az elsők közt vagyunk... ;)
Tooni | 2011.03.24. 06:56:28Jah...helyette fehérítő a tisztelt nagyérdemű szive vágya :D

Kicsomagolták az ISS legújabb tagját, "akinek" a neve: Robonaut 2.
Majdnem 200 ember, 15 országból látogatta meg eddig a Nemzetközi Űrállomást, de ez az első alkalom, hogy egy Humanoid Robot is a legénység tagját képezi az űrben. A Discovery szállította fel a fedélzetre legutóbbi, és egyben utolsó küldetése alkalmával. R2 az asztronauta segédek legfrissebb generációja, amelyet a NASA és a GM közösen fejlesztett ki. Elsődleges feladata az lesz, hogy megmutassa a mérnököknek milyen ügyesen tud viselkedni egy robot az űrben, majd további fejlesztések és frissítések után egy nap, kockázatok nélkül fog segítő kezet nyújtani űrsétáknál, javításoknál, vagy tudományos munkákban.
Videók a működéséről: itt, itt, és itt.Élien | 2011.03.20. 13:44:35Beletúrtál volna a csaj hajába? :)
A "Van egy téglám Kenyában" a Genézius társaság egyik projektje, amely egy kenyai kis falucska támogatását tűzte ki célul. A kenyai szervezet neve Sargy Community Development Group. Mi lennénk az első állandó támogatója ennek a helyi szervezetnek, mely többek közt egy árva, félárva és szegény gyermekek számára fenntartott iskolát működtet.Fishman_jozso | 2011.03.25. 00:25:044. Blogot elolvasni!!! Min ment keresztül, hogyan és miért? Utána írni mit csinál vagy mit nem csinál a gyermek!
Tavken

Földrengés okozta katasztrófák fenyegetik Európa közepét?
Klaus Reicherter professzor szerint határozott igen a válasz. A berlini kormány - a világon elsőként - egy sor atomerőmű átmeneti lekapcsolásáról dönt."Megalapozatlan mítosz egyébként, hogy Európa földrengésbiztos régió."izébigyó | 2013.08.28. 10:53:10Példátlan földrengések várhatók Európában
http://hetivalasz.hu/vilag/uj-meresi-eredmenyekre-tamaszkodnak-67624

Wooden Path 2









