A világ legkisebb kígyója. Barbadoson fedezték fel, mindössze 10 centiméter, és spagettivékony.
A kígyó Leptothphlos carlae névre lett keresztelve - a 3100 ismert kígyófaj legkisebbje. Az állatot Dr. Blair Hedges amerikai biológus fedezte fel. Miután a kutatók megtalálták az első egyedet, több száz követ fordítottak fel, hogy még egyet találjanak. Összességében Hedges és felesége mindössze két nőstényt talált.
Elmondása szerint valójában ezen fajból már volt három igen régi példánya, az egyik a londoni Természettudományi Múzeumban, és kettő Martinique-en, szintén múzeumban. Ám azon fajokat rosszul azonosították. Hedges magyarázata szerint egy új faj azonosítását igen megnehezíti, ha az élőlény ilyen apró. "Az apró állatoknál a különbségek sokkal finomabbak, és gyakran nem veszik őket észre". A modern genetikai ujjlenyomat vizsgálat gyakran az egyetlen módja a fajok szétválasztásának. "Az a nagyszerű, hogy két kistermetű kígyó között is ugyanolyan különböző a DNS, mint két nagyobb faj esetén, így lehetővé válik, hogy olyan különbözőségeket is észrevegyünk, amelyeket egyébként puszta szemmel nem látunk" - mondja Hedges.
Más kígyófajjal ellentétben - melyek egy nemzés során akár 100 tojást is leraknak -, a világ legkisebb kígyója mindössze egyetlen tojást rak.MonTom | 2008.08.07. 14:00:10Én? ÁÁÁ dehogy. Rafinált jószágok ezek.Biztos kifigyelték az őrök viselkedését, majd az éj leple alatt megléptek és egy Opel hátsó ülése alatt átszöktek a határon. Most jut eszembe: Nem tud valaki olcsón holdrakétát (csak oda)? Jócó és Pityu nagyon haza szeretne jutni. :D
Barbis büntetés. :)
SUr | 2008.08.04. 13:35:41"Mér' piros a majom feneke?"
:DD

Napfogyatkozások a múltban, s a jövőben a Föld bármely pontján.
Egy Latinovits Zoltán reinkarnáció!
Bár a szöveg nem mindenütt érthető , az intonáció, a drámai hanglejtés, a hangsúlyos pauzák korunk versmondó nagyjai közé emelik...Laci | 2008.08.13. 20:32:50Ha a rakodópart alsó kövén ülnék,
nézném, hogy úszik el e dinnye-fej.
...
Mintha szivembõl folyt volna tova,
zavaros, bölcs és nagy volt a Duma.

ENIT
Az ott készült képeket itt nézheted meg.(nem röhögni, hanem irigykedni, hogy TE nem voltál ott :) )
(update: az enit-ekkel kapcsolatos további infók a jövőben ITT lesznek megtalálhatóak)Maccoyi | 2009.07.19. 23:06:29Inkább ide írj, mert itt gyüjtünk csak igazán. ;)
http://www.ize.hu/comments.php?post_id=4890

Több mint 100 méter hosszú barbecue
Schabee | 2008.07.30. 01:46:41egészségükre

A jövő rapsztárja: MC Báró
Ha mégse jön be neki a zenei pálya, még akár remek fotóbót zsonglőr is lehet belőle. ;)sphott | 2008.08.27. 23:11:37lol mivanitt

Egy felhőkarcoló bámulatos, 728 tonnás stabilizáló labdája.
Az az óriási acéllabda, amit látsz a fotókon (és a videón lent) a Csendes-óceánt keresztező Tűzgyűrű-övben, a Föld szeizmikus szempontból egyik legaktívabb régiójában, Tajvanban megépült és a Föld legnagyobb befejezett felhőkarcolójának, Taipei 101 névre keresztelt épület tetejének közelében található.
Az ötlet egy tompító, illetve lengéscsillapító, ami az épület kilengését (ami a magasságából eredően az épületen végig kanyarog, illetve a földrengések, széllökések, stb.), csökkenti úgy, hogy lényegében egy szépen hangolt és nehéz ingaként a szerkezet ellenkező oldalára mozdulva minimalizál bármilyen mozgást.dega44 | 2008.07.22. 04:38:05Jujj,...ha ez véletlen úgy döntene, hogy hirtelen elindul lefelé... Hja...." Mit kell adni a hasmenős bikának? .....szabad utat....." :-PPPPP
Vörös barik Skóciában. :)
Andrew Jack skót farmer birkái elpirultak ;) miután gazdájuk (állatbarát) szórófestékkel befestette őket, hogy felvidítsa az M8-as autópálya mentén utazókat. Kb. 1 évig maradnak így, amíg le nem kell nyírni a gyapjukat.Vin Dieselke | 2008.07.17. 07:20:07Ez jó arra is, ha valaki ellopná az egyik birkáját, akkor tuti mindenki tudja, h kié volt:)

Szia Tömeg!
Célegyenesben az ENIT! Ami információ van/lesz, azt itt fogod majd megtalálni.
Azoknak, akik esetleg még nem tudnák:
2008. július 26. (szombat)
Első Nemzetközi Izé Találkozó!
Ha jönni akarsz, akkor dobj agyon egy e-maillel, a következő címen: errtu.242@gmail.com. A tárgy - ha nem nagy kérés - az legyen, hogy ENIT.
Eddig kb. 10-12 fő jelezte a jövési szándékát, és reméljük még páran jönnének.
Két lehetséges helyszín jött szóba, az egyiket megtekintheted a post képre kattintva, a másik pedig egy kollektív kivonulás a vadonba. Ez utóbbi esetben lecsófőzés, frizbi dobálás, lányok kergetése, békés járókelők zavarása és molesztálása is a program részét képezné. Az első esetben pl. a lecsófőzés elmarad. :)
Szóval egy össznépi szavazást kellene tartani arról, hogy mi legyen. Meg persze arról is, hogy egy egész napos - reggeltől másnap reggelig - fiesta legyen, vagy egy délutános-estés alkoholizálás. Szóval itt kellene az apróbb részleteket megbeszélni, ill. ismertetni.
Még annyit: jó lenne valami minimalista szervezéssel/igényekkel elintézni az egészet, mert ez esetben más városokban is felhasználhatnánk ezt a project-et a többi találkozó lebonyolításához. Tehát táncosnők, lakodalmas death metal zenekar, stb. nem lesz, ha nem nagy probléma. (bár az ott jelenlévő lányok egy vidám műsort előadhatnának majd :) )
Ha sikerül összehozni, akkor viszont lesz tombola, ahol csodás nyeremények várnak mindenkit:
- bungle szemöldöke
- rezlavor avatárja
- wtf zoknija
- főnyeremény: 5 mp. teljesjogú admin jog az IZÉ-hez, és egy exkluzív regisztráció a szexrandi.hu-ra!!!
Szóval gyertek el minél többen!lb7 | 2010.11.15. 12:35:01Nincs véletlenül tervben egy tali? :)









