
Az öntudat szikrája?
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”
Mozgássérültek helyén parkolt, nagyon megszívta ;)

Horgász kontra futó
Sok helyen megjelent az eset de ha mégsem ismert akkor az eredetéről itt olvashattok.
A horgászegyesület reagálásáról meg itt.
A péniszét mutogató horgász tettére valóban nincs mentség!
De a tanárnő tapló viselkedését miért nem nézi senki?
A fószert egyből elítélték pusztán a tanárnő Facebook bejegyzése alapján. Anélkül ítélték el a csávót, hogy egyáltalán megkérdezték volna arról, hogy miért tette amit tett. Senkit nem érdekelt a kiváltó ok. (És a tanárnéni is bőszen elhallgatta, hogy szó nélkül továbbállt az eset után!) Pedig ha engem kamerázgat valaki, miután kárt okozott nekem és még elnézést sem kért érte, nyilván én sem lennék kedves vele.
A tanárnő taplóságát miért nem ítélik meg hasonló módon, mint a horgászét? Vajon normális egy tanárnál az, hogy szó nélkül továbbáll egy ilyen eset után? És normális az egy tanárnál, hogy mindezt az Origonak meg egyebeknek küldözgeti tényeket kihagyva?izé012 | 2015.08.06. 15:06:29Érdekes h ezt nem kapta fel a média pedig már egy hónapja történt.
De egy hisztis picsa facebook-on való rinyálására egyből ugranak...

Ilyen kutyát szeretne mindenki: megvédi a kocsidat, foglalja a parkoló helyed, összehoz álmaid nőjével!
vadonka | 2015.06.13. 13:01:36A videó nagyon jópofa. Kár, hogy egy bank promója...

Már megvan a módszer, amivel legyőzhető a rák
De még nagyon sok új gyógyszer kell, hogy gyógyítható is legyen. A kemoterápia ágyúval verébre módszere helyett rák okát azonosítja egy magyar diagnosztikai cég.bungle | 2016.06.05. 12:59:26http://index.hu/tudomany/egeszseg/2016/06/03/az_univerzalis_rakszerum_kapujaban_vagyunk/

Ezért dupla helyezést érdemel? ;)
Jaca | 2015.06.04. 12:19:37Egy kis pihenés a földön mennyi energiát ad!

Mi lesz, ha gyerekeink helyett robotok fognak dolgozni?
2033-ra az amerikai munkaerőpiac 45 százaléka lesz robotokkal helyettesíthető.cila | 2016.09.14. 19:26:46Egyelőre ott tartunk, hogy néhol helyen, ha 5 percre leülsz, mert elfáradtál, rádszólnak: "Már megint lazsálsz? Meg fogom mondani az igazgatónak, hogy csak 6 órát fizessen!"
Sajnos, sokszor, az elvégzett kuli-munka értékét, még négy órányi bérre se méltatják.
Október 1-től szabadságra mehetek. Mehetek? Ha igen, lesz 1 hónapom új munkát találnom 20 nap felmondási idővel.
Én nem vagyok robot. 2 évig bírtam. Nekem elég volt.

Miért jobb a gyereknek a közös felügyelet
Ha válás után csak az egyik szülő neveli a gyereket akkor közülük kerülnek ki:
- Tini öngyilkosok: 63%
- Állami gondozottak: 70%
- Középiskolából kibukottak: 71%
- Elvonókra járók: 75%
- Börtönbeli elítéltek: 85%
- Viselkedészavaros gyerekek: 85%
- Hajléktalan és otthonról elszökött gyerekek: 90%
Ezzel szemben a közös felügyelettel nevelt gyerek esetében nincs kimutatható eltérés az ép családban felnövőkhöz képest. A közös felügyelettel nevelt gyerek ugyanolyan rendezett életet élhet mint az ép családban felnövő. Éppen ezért érthetetlen az USA-ban és Európában is meglévő bírói-/joggyakorlat ahol szinte mindenhol és szinte minden esetben csak az egyik szülő felügyelete alá helyezik a gyereket.
Magyar cikkek a témában:
9 tévhit a közös felügyeleti jogról
Miért nincs közös szülői felügyelet Magyarországon
/Dr. Illés Blanka ügyvéd, Páneurópai Jogász Unió családjogi szekciójának vezetője/izé012 | 2015.04.12. 12:50:12Ha küzdök Kíráért, ma is élhetne
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/ha-kuzdok-kiraert-ma-is-elhetne-2233913
'De hittem abban, hogy a bíró nem tárja szét a karját, látva a kislányom sebeit'

Van-e helye pornónak az osztályteremben?
Egy dán szexológus szerint kötelességünk pornót nézetni a kamaszokkal, és beszélgetni velük róla.Achilles | 2015.03.24. 09:08:05És mesélte mindig, hogy egyszer, mikor a zenetáborban... :D
Szerintem hogy ki milyen érzelmi intelligenciával, tapasztalattal, kreativitással, a szex iránt való igénnyel, ügyességel van ellátva, teljesen egyénfüggő, de abban is lehet némi igazság, amit te mondasz.
A LEGO lehetővé teszi, hogy bárki beküldjön terveket. Ezek aztán kikerülnek oldalra és ha elég (10000) támogatót szereznek, akkor akár hivatalos készlet is lehet belőlük. Szerintem a mi Parlamentünknek is ott helye a Lego Építészti sorozatában az amerikai Fehér Ház vagy a párizsi Eiffel torony mellet.
Ha te is így gondolod, akkor kérlek regisztrálj és szavazz!Szancso | 2015.03.13. 19:49:52A Parlamenttel egy baj van, a LEGO-ból hiányzik az L...










"Mi a biológia alapegysége?"
Pfff. Attól függ, milyen szempontból kérdezed. Pl. alapvető funkcionális, molekuláris biológiai szempontból a sejt, genetikai szempontból egy adott gén vagy az egyed, evolúcióbiológiai szempontból a populáció. :)