
Mengele a szemembe nézett
86 évesen is tudja a csárdást, amit Horthynak járt Edith Eger, aki magyar Auschwitz-túlélőből lett amerikai pszichológus. Az élet és Magyarország gyönyörű, de Hitler mindenkiben benne van - mondta.izé012 | 2014.06.26. 10:05:42Igen ő volt ezt biztosan állíthatom meg egyébként is mindenki tudja! ;-)
A világbajnokság sötét oldala
A 2014. évi FIFA Világbajnokság a történelem legköltségesebb bajnoksága, és sokakat tesz hajléktalanná, kifosztottá, sőt, sokak életét veszi el.
A világbajnokság jellemző példája annak, ahol tartunk. Nyugati pénzes családok vesznek drága jegyeket, hogy óriási összegekért labdát rugdosó, sztárnak kikiáltott, a világ számára megrendezett cirkuszban a hatalmasoknak asszisztáló játékosokat bámulhassák közpénzekből épült hivalkodó stadionokban. Azokban a stadionokban, amelyeket éhbérért dolgozó emberek építenek közpénzből, amit közegészségügyre, oktatásra, lakhatásra kellene fordítani. Mindeközben mélyül a nyomor, egyre nagyobb tömegek szolgálják ki az egyre kisebb elit csoportot.Turmion Kätilöt | 2014.06.24. 11:48:22Ez nem csak manapság megy így. Ez az (inkább tudat alatti) ösztön ami miatt falvak, városok alakultak ki, ami gyakorlatilag hajtotta előre az emberiséget a fejlődésben és bizony káros hatásai is vannak bőven.
Az "átlag magyar" azért jobb életkörülmények között él, mint pl.: egy "átlag albán", "átlag üzbég". De itt arra érdemes gondolni, hogy az "átlag magyar" is pl.: szeretne egy autót... és ha csak egy kevésbé jóra telik neki, akkor szeretne később egy jobb autót... és így tovább. Jobb lakás, kényelmesebb ház, a tehetősebbeknek kerti medence, pezsgőfürdő...stb, nyaralások, wellness. (De ezek alatt egy széles skálát kell érteni.)
Mind mind olyan dolgok, amik az amúgy stresszes életen enyhíteni igyekeznek. Mivel a kevesebb stressz, jobb életminőséget feltételez.

Kreatív kampány, egy amúgy megosztó témához
Szoptatás mindenki előtt, el kell-e bújni?Purple | 2014.06.22. 10:18:38Én pl láttam. :D Meg tisztába tevést, meg a parkoló kellős közepén dolga végeztetést is, mikor ott volt pár méterre a vécé... De hát megtehetik...

Ettől a sráctól minden csaj elveszti a fejét. ;)
matula | 2014.06.20. 10:41:56Azert a vegen a lenyeget meg gyorsan megkerdezte. :)

Mindennapi hősködés jól
Ditpet | 2014.06.19. 14:35:23Igazad van, hogy nem jól közelítették meg a célpontot. De szerintem egy pizzának nagyobb az "élvezeti értéke". Nem éltem utcán, úgyhogy nem ismerem a körülményeket, de szerintem egy pizzához sokkal ritkábban jut hozzá egy hajléktalan. Jobban megmarad az emlékezetében. Párizsis szendvicset esetleg szállókon, vagy krisnásoktól, szeretetszolgálatoktól gyakrabban kaphat.

Német képviselőnő beszéde Merkel árulásáról
A Washington-i döntéshozók keményen dolgoznak azon, hogy felhúzzák a vasfüggönyt Berlin és Moszkva között. Így akarják megakadályozni az eurázsiai térség kereskedelmi integrációját.
Merkel eltitkolja, hogy gazdag ukrán oligarchák, csakúgy, mint a tálibok vezetői Afganisztánban, finanszírozzák magánhadseregeiket. Eltitkolja, hogy szégyentelenül fosztogatják az országot, miközben a lakosság zöme nyomasztó szegénységben él. Olyan szegélységben, ami csak tovább nő az Európa és az IMF által elrendelt megszorítások miatt.
Eltitkolja, hogy még mindig jobboldali fegyveres csoportok vannak a Majdanon.Revanor | 2014.07.01. 10:59:38Na arról, hogy ki az áruló, meg ki milyen érdekeket is képvisel lehetne még vitatkozni frau Sahra 'putyinbérenc' Wagenknecht...

Nem minden esetben jobb gumi nélkül... :D
Szancso | 2014.06.17. 18:02:23Belső íven, előz a külső. :)

Budapestre tart az Uber, a taxisok rémálma
Európa-szerte tüntetnek a taxisok, utakat zárnak le, megbénítják a közlekedést. Mindezt egy okostelefonos applikáció, az Uber miatt, ami pár hete kapott 500 millió dolláros tőjeinjekciót, így a cég a világ legértékesebb startupja, 12 milliárd dollárra teszik a teljes értékét.
Egy nemrég indult magyar alkalmazás: iTaxik
Mi a felcsúti polgármester sikerének titka?
Mészáros Lőrinc, Orbán Viktor régi jóbarátja néhány év alatt az ország legvagyonosabb embere lett, megötszázszorozta (!!!) a cége bevételét, felépített egy stadiont, több mint ezer hektár állami földet bérel, sorra nyeri az állami megbízásokat, az egyik legnagyobb hipermarket minden üzletében Mészároshoz köthető vállalkozók és cégek nyithattak trafikot.bungle | 2016.08.25. 21:25:48http://magyarnarancs.hu/belpol/meszaros-lorinc-horvatorszag-luxusjacht-100616
"Én örülök. Jó helyre megy a pénzünk."

Rácsodálkozni a cenzúrára – az Origóból kiindulva
„Jó reggelt, Magyarország!” – pislogtam, amikor megláttam az Origo főszerkesztőjének kirúgásáról szóló hírdagályt. Az emberek többsége rácsodálkozott, hogy érzékeny témák érintéséért meneszteni lehet egy újságírót. Pedig ez mindig is így volt – legalábbis amióta az eszemet tudom.bungle | 2014.08.22. 20:58:44http://444.hu/2014/08/22/politikai-okokbol-kellett-tavoznia-az-origo-foszerkesztojenek-allitja-egykori-helyettese/









