
A kép nem tükrözi teljesen a cikk témáját. Ami azt illeti, nehéz lett volna ideillő képet találni és nem lett volna helyénvaló kirakni sem.
Gyengébb idegzetűek vigyázzanak, engem képek nélkül is elborzasztott a dolog!Nas | 2011.02.06. 19:38:34xD Hát, az sem mai csirke mondjuk...
Szép háttér, kellemes zene. Egy új point-and-click játék a műfaj kedvelőinek! Jó szórakozást! :)
Purple | 2011.02.06. 18:12:59ja mégsem

Látványos tudomány - a Galileo Galilei féle hőmérő.
Működési elve: hő hatására a folyadékban lebegő tárgyak relatív sűrűsége megváltozik, így vagy lesüllyednek vagy feljönnek a közeg tetejére. A mérőeszköznek nagy a hőtehetetlensége, és több úszóval kb. fokonkénti hőmérsékletváltozás jelezhető, szűk tartományban.Kuly | 2011.02.07. 01:46:36Nem gondoltam volna, hogy ide kerül egyszer egy Galileo hőmérce.
Van olcsó és drága verzió.Ki tudja, mi a különbség az árukon kívül? Miért érdemes megvenni a drágábbat?

Családi képekkel díszített kamionok. :)
A sofőrök ezer kilométerekre és több napra vagy hétre hagyják hátra szeretett családjukat, így külön öröm számukra, hogy a familiát egy 13 méter széles és 2 méteres magas óriásképen magukkal cipelhetik mindenhová, egész április 15-ig.
Angol nyelvű cikk
Egyébként ez egy "művészeti projekt", aminek a témája a távollét és ezen a hivatalos oldalon még találhattok részleteket a kezdeményezéssel kapcsolatban.Nas | 2011.02.07. 20:14:07Kamiont, családot vagy óriásposztert...?

Slow Mo(kus)tion mosdási technikák, alaposan, a füled mögött is :D
Nusihusi | 2011.02.06. 17:34:30Kinek akar tetszeni, hogy csinosítgatha magát?;)

"Ne kattogjál, mert lecsaplak, mint a taxiórát." :)
(Lehet, hogy túl gyors volt neki a tempó? ;D)Tóth József | 2011.02.06. 11:49:23Nem csak metronómról van szó. Az állatok bizalmatlanok a műszaki-gépi- dolgokkal kapcsolatban. Én is szórakoztam a macskámmal hasonlóképpen. Pl.: szétszedett vekker. Mechanikusra gondolok. Ugyanígy viselkedett. Vagy mérőszalag. Mikor a fűben felé toltam, négy lábbal ugrott hátra. Biztosan, valami másnak azonosítják be, addig, amíg rá nem jönnek, hogy ártalmatlan. A mérőszalagot, pl. kígyónak.

"Az oroszok már a réten vannak..." ;)
Tooni | 2011.02.06. 06:44:19- Jó napot, álcaruhájuk van?
- Van...de nem találjuk.

Mai ismeretterjesztő rovatunkban bemutatjuk az Afrikai gőtehalat, amely nevéből is adódóan Nyugat-Afrikában él. Azért érdekes ez az angolnaszerű hal, mert elég különös technikát választott a száraz évszak átvészelésére, ami következőképpen néz ki.
"Berágja magát a talajba, mintegy 3-25 centiméter mélyre, ahol fészkelődéssel körtealakba görbül, hogy feje a külvilágra nyíló járat felé nézzen. Testét ebben az állapotban vékony, tokká keményedő nyálkaréteg fedi, levegőzni pedig két tüdejével tud. Ilyen állapotban akár 1 évig is kibírja."Nas | 2011.02.05. 19:37:43Blöááá... Akkor már használjanak angolnát...annak eleve megvan a formája, tölteni sem kell...

Indiában nem az apuka viszi az oviba a 4 éves gyereket, hanem a gyerek az apukát dolgozni. ;)
(Egy szóval tudnám illetni azt, aki ilyet megenged: idióta!)brier | 2011.02.05. 10:21:52ez nagyon nagy :DDDDD

David Kaplan fotói
A fenti kép címe "Moon and Venus Over Switzerland" és tegnapelőtt a nap képe volt a NASA oldalán).Kuly | 2011.02.07. 02:01:08ott abba a házba ki az aki ott lehet?









