Százhatvannal száguldanak a forgalommal szembe a szerb rulettezők

külföld
2013 június 25., 16:42
comments 15

160 kilométer per órás sebességgel száguldott át a piroson hajnali négykor a Mercedesével Marko M. Összeütközött egy 22 éves férfi autójával, akit életveszélyes sérülésekkel szállítottak kórházba, azóta is kétséges, hogy felépül-e. Az eset június elején történt a közép-szerbiai Paraćinban.

photo_camera Fotó: blic.rs

Hasonló eset történt márciusban Belgrádban, amikor egy autó a menetiránnyal szemben, száznegyvennel, kikapcsolt lámpákkal száguldott be egy utcába. Ennek is ütközés lett a vége, melyben a vétlen autó 19 éves utasa meghalt, rajta kívül pedig még heten sérültek meg.

Bár bizonyítani egyelőre nem tudták, a szerb rendőrség szerint az elkövetők mindkét esetben szerb rulettet játszottak.

photo_camera A Telegraf.rs a paraćini esetről

Ez az orosz rulett közlekedési változata, komoly különbség viszont, hogy a játékosok itt egyáltalán nem csak saját magukat veszélyeztetik. Különböző változatok léteznek, a lényeg mindig az, hogy minél gyorsabban kell száguldani, emellett pedig

  • áthajtani a piroson
  • forgalommal szemben vezetni
  • pluszpontokért pedig hidakon, vagy alagúton átmenni így.

A futamokat általában éjszaka rendezik, amikor kisebb a forgalom, de ahogy a példák is mutatják, ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy senki ne lenne az utcán.

Ezen a 2008-as videón 0:36-tól jól egy kicsit látszik, hogyan száguldanak forgalommal szemben:

A durva esetek után a szerb rendőrség közlekedési járőrei megkapták az utasítást, hogy fokozottan figyeljenek erre, és azonnal vegyék őrizetbe, aki átszáguld a piroson vagy menetiránnyal szemben halad.

"Belgrádban és Újvidéken indult ez az őrület, majd Szerbia többi városára is átterjedt. Olyan eset is volt, amikor az autópályára annak ellenére hajtottak fel a forgalommal ellentétes irányba az autósok, hogy a sávok fizikailag is elválasztottak. Volt olyan ügy is, hogy a péterváradi várban száguldozott valaki a rossz irányban. Mindaddig azonban, míg magára a fogadásra nincs bizonyíték, az ilyen jellegű szándékosságot nem lehet bebizonyítani"- mondta Damir Okanović, a Szerbiai Közlekedésbiztonsági Szervezet elnöke a Blic című napilapnak.

A jelenség természetesen egyáltalán nem új, és nem csak szerb jellegzetesség. Ha nem is ilyen kidolgozott szabályokkal, de hasonlók Magyarországon is történtek.  A szerb média most mindenesetre felkapta a témát, és a rendőrség is jobban figyel erre.

Forrás: Serbia Insajd

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.