Gran Torino
Walt Kowalski (Clint Eastwood), a nyugdíjas autószerelő csendesen éli mindennapjait: javítgatja a házát, sörözik, és havonta egyszer ellátogat a borbélyhoz. Egykori szomszédai elköltöztek vagy meghaltak, helyükbe délkelet-ázsiai bevándorlók költöztek, akiket a koreai háborút megjárt veterán mélységesen lenéz. Elégedetlen mindazzal, amit maga körül lát: saját, elidegenedett gyerekeivel; a céltalanul lézengő bandákkal; a latin és afroamerikai tinédzserekkel, akik azt hiszik, övék a környék.
Ám egy napon olyasmi történik, ami felrázza és megváltoztatja az életét. Egy éjjel valaki el akarja lopni az 1972-es féltett Gran Torino autóját, mely ugyanolyan csillogóan áll a garázsában, ahogy annak idején Walt segítette legördülni a futószalagról. Az ázsiaiak bandája ráveszi a szomszéd fiút Thaót (Bee Vang), hogy próbálja ellopni a kocsit, ám az akció nem jár sikerrel, mert Walt megakadályozza a rablást és megmenti a félénk fiút a bandától. Ezzel kivívja a szomszédai nagyrabecsülését, különösen Thao anyja és testvérei istenítik tettéért. Az idősebb nővér, Sue (Ahney Her) ragaszkodik hozzá, hogy az öccse hálából dolgozzon Waltnak, akinek esze ágában sincs kapcsolatba kerülni ezekkel az emberekkel, végül mégis beadja a derekát. A közös munka különös barátság kezdetét jelenti, és Walt sok mindent megtud - nemcsak a szomszédjában élőkről, hanem önmagáról is. Több közös vonást fedez fel a kegyetlen múltjuk elől menekülő emberekkel, mint a saját családjával.
Imdb | HD előzetes
pepeti | 2009.05.21. 19:54:49Ezt a filmet csak feliratosan! Szigorúan. Utóbbi évek egyik legjobb alkotása.21 klasszikus autós üldözés
kovacslacka | 2011.02.23. 16:54:10detto:http://www.totalfilm.com/features/40-greatest-movie-car-chases
Sorsvonalak (Thelomeris)
Az első (legalábbis ha nem vesszük figyelembe az 1942-es Szíriusz c. filmet Karády Katalin szereplésével) magyar sci-fiként beharangozott film teljesen önállóan, állami segítség nélkül készül. A témaválasztást bevallottan Philip K. Dick, a tudományos fantasztikum nagy mesélőjének történetei inspirálták; a látványvilág terén pedig a Dark City és a Szárnyas fejvadász tekinthetők filmes előképeknek. A főbb szerepekben Dörner György, Kerekes József és Rudolf Péter.
A forgatásról egy rövid videó:nyehőce | 2009.03.29. 19:50:45Teaser itt, bár nem igazán derül ki belőle semmi: http://www.youtube.com/watch?v=lCeqPbXopTE
Nekem valahogy olyan nagyon "magyarnak" tűnik már így elöljáróban...
Miért nem tudnak egy normális sci-fit, vagy bármilyen filmet csinálni itthon? Ott van pl. a Gattaca, minimális digitális trükkökkel és túl sokba nem is került, simán meg tudták volna csinálni magyarok is, csak egyszerűen egy olyan jó sztori kéne, mint pl. az.
Bathory
Gondoltam kedveskedjünk minden magyar emberkének aki várta a film jan. 1-én a premierét, mert "drótosék" megint bekavartak (a változatosság kedvéért). Lévén hogy nem sűrűn lesz mostanság a dvd a polcokon és magyar audioval meg pláne nem, ezért a kevesebb az több alapon mindenkinek jó szórakozást a filmhez....!Flash of Genius (Isteni szikra)
A film igazi történeten alapul, és egy igazi Dávid-Góliát mérkőzést mutat be, ami Robert Kerarns professzor és az amerikai autóipar között zajlott. Kearns ugyanis feltalálóként egy olyan eszközt hozott létre, amit a mai napig minden gépjárművön megtalálható: a megszakításokkal működő ablaktörlőt. Mikor a találmányát azonban nemes egyszerűséggel "ellopták", - anélkül hogy egy centet is fizettek volna neki, - a professzor nekivágott a harcnak, amit senki sem gondolt volna, hogy meg lehet nyerni: beperelte az egész amerikai autóipart...
Előzetes | Imdb- Séta-kocsikázhatsz a világ egyik legismertebb autójával. Elugrani a boltba zsemléért, csajokat csábítani az éjszakában vagy csak elvinni a kölyköket a suliba? Minden vagányabb a Batmobile-lal!
Deer Hunter (A szarvasvadász)
Legalább akkorát szól ez a film 2009-ben is, amekkorát 1978-ban, eltekintve a "lövöldözős" jelenetektől, mert azok hangosabbak, mint anno, áldjuk érte az audióvizuális technika robbanás szerű fejlődését...De most nem is a fejlődés robbanásán, inkább filmbéli robbanásokon van a hangsúly, vagyis azokon az igen hangos jeleneteken, amelyek Vietnám borzalmát idézik. Cimino ( a rendező) egy lakodalom forgataga által kontextualizálja három vakmerő fiatal katonai ambicióit és a vietnámi-háborút megjárt veterán kiégett életképeit. A film izgalmas jelenetei közt magvas gondolatokat konzervál, mérlegre állítva olyan ellentét-párokat, mint élet és háború, puskatus vagy boldog házasság... de többet nem sorolok, a filmben úgyis benne van minden...ahogyan a "nagyöreg" Robert De Niro is, akkor még fiatalon...
- A bájos Audrey Tatou szereplésével áprilisban végre megérkezik a Mademoiselle Coco Chanel ifjúkori éveit feldolgozó Coco avant Chanel mozi, ami friss trailerrel kedveskedett rajongóinak.
Szahara (1995)
A II. világháború idején a Szaharában járunk: maroknyi amerikai katona Joe Gunn őrmester vezetésével próbál elmenekülni a közelgő német hadsereg elől. Dél felé araszolva a kis csapat új tagokkal bővül, csatlakozik hozzájuk egy angol katonaorvos, továbbá egy ausztrál, egy francia és egy szudáni katona is. A menekülők legégetőbb gondja a víz, illetve annak hiánya. Amikor végre elérnek egy félreeső oázishoz, úgy döntenek nem menekülnek tovább, szembeszállnak a németekkel.
Erunder | 2009.07.07. 10:12:19Mindenkit nyomatékosan kérnék, hogy az ilyen hozzászólásokat, hogy honnan lehetne letölteni most már mellőzze.
Mindenki ismer nyilván free BitTorrent trackereket legalább egyet könyörgöm, a kalózokat csak ismeritek. Ha meg igen akkor meg mért kell ide írogatni, keress rá a googleben b+.
Svéd turisztikai film 1936-ból
A 10 és fél perces alkotás 1936-ban készült és van benne minden: légifelvételek, Halászbástya, díszőrség, Lánchíd, néptánc (kötelékben végrehajtott borospalack-szlalom, már ezért érdemes megnézni!), Hősök tere, Nagy-Magyarország virágokból, Vajdahunyad vára a Városligetben Egy több mint hetvenéves, a magyar székesfővárost bemutató turisztikai filmre bukkantak a svéd közszolgálati tévé archívumában. A *Bada i Buda*, azaz Fürdőzz Budán! című, tíz és persze fő attrakcióként Budapest fürdői, melyeket a riporter a világ legszebb fürdőinek nevez Európa legszebb városában.
A minősége nagyon jó, a képek hihetetlen frissességükkel azt a benyomást keltik, mintha ott, vagy inkább AKKOR itt lennénk! Valóságos időutazás! Régi Böske-híd, régi autók, régi fürdőruhák, régi hullámfürdő(!), régi falombok régi szélben, stb. Oh! Megjegyzendő, hogy még üresek a domboldalak! Ahhoz képest ma már hogy teleépült.
(Nem volt szívem átírni az eredeti szöveget. Cableguy)