- The Ebb and Flow of Movies: Box Office Receipts 1986 — 2008 a New York Times interaktív alkalmazása, mellyel a fenti időszakban készült mozik bevételeit, és heti látogatottságait hasonlíthatjuk össze, emellett a hozzájuk tartozó New York Times cikk is megjelenik az egyes mozik területére kattintással.
The Rite - A rítus
Egy amerikai pap a Vatinkába utazik, hogy ott egy ördögűzéssel foglalkozó iskolát tanulmányozzon. Persze úgy, hogy ő az a karakter, aki nem hisz a materializált megjelenésében a mítoszoknak. Kalandja kezdetén találkozik egy helyi pappal (Anthony Hopkins), aki elkalauzolja őt a sötétségben.
Érdekesség, hogy a filmet Magyarországon forgatták.bungle | 2010.12.10. 14:12:27Anthony, nem Antony, a képen is látható. ;)- Bizonyára mindenki tudja, hogy amit a filmekben látni, az nem mind valós. A média sugároz a nézők felé egyfajta értékpreferenciát a megjelenésben és a testkultúrában. Ebben a postban megtekinthetitek, hogy mennyire mű ez az üzenet.
Four Stories of St. Julian
Az alap hasonló, mint a Devilnél, csak itt nem öt, hanem négy ember van egy liftben, viszont, ahogy a cím is mutatja itt is megjelenik a keresztény mitológia. Mégis valahogy kevésbé érzem ezt, az előzetes alapján nézendőnek, mint a már említett másik filmet.Charlie St. Could
Zac Efron főszereplésével, készül ez a romantikus film, ami Ben Sherwood regényén alapszik.
A története az, hogy Charlie, és Sam egy napon elmennek megnézni egy meccset, de hazafelé autóbalesetet szenvednek. Sam meghal, Charlie pedig nem képes feldolgozni öccse halálát. Megjelenik a szerelem az életében, de a nő el akar hajózni. Miután egy jó ideje nem ad hírt magáról aggódni kezd szerelméért, ezért halott öccse segítségét kéri a felkutatására.Erunder | 2010.11.16. 15:19:48Gyönyörű film volt. Megható, és szép. Efron pedig nem kell, hogy elvegye a kedvetek tőle. Nyugi itt nem énekel, és nem egy kamasz hülye gyereket játszik.
The Fountain (A Forrás)
Csodálatos film. A szerelemről, a párkapcsolatról, a halálról, az elfogadásról. A zenéje gyönyörű, Clint Mansell hatalmas.
(A film alapvetően sci-fi, de nagyon erős benne az érzelmi vonulat. Játszódik jövőben, múltban, és jelenben. A jövő is egyszerűen szépen lett megjelenítve, nem pedig olyan klisésen, amik miatt ha a jövőre gondolunk akkor valamiféle hiper-szuper űrvárosok jutnak eszünkbe. Erunder)
Imdb | Hivatalos honlapshancy | 2009.11.27. 19:11:08Kérlek ne vedd komolyan amit most írok:
Nem időutazásról van szó, a film tudati különbséget rejteget, és ezt idősíkbeli különbséggel mutatja be. A tudati szintkülönbség tetején álló meditáló, a fával a megsemmisülésbe hajtó "személyiség" Egyszerre megéli az idősíkokat, mert abban a perspektívában az idő fogalma nem használható.
Ezt "megérzés" szinten érzékelő 21. századi orvosként mutatja be a film, és ösztöni, harci szinten megélő 17. századi qonquistadorként a legrégebbi idősikban játszódó szereplő
Szóval nem időutazásról van szó, az események egyszerre egymás hatásaiban zajlanak, mi sem bizonyítja ezt jobban mint hogy az élet fája a "tudat gömbben" igazából a nő, akit mindíg is szeretett, és így levonható a tapasztalat: A Szer - elem a lét mozgató rugója.
ÜDv.
Extraordinary Measures
Az igaz történet által INSPIRÁLT (Ez jó akkor most a film nem igaz történeten alapszik, csak igaz történet INSPIRÁLTA. Értitek?! :)) filmdráma főszereplője egy házaspár, John és Aileen Crowley akiknek a gyermeke egy nagyon ritka genetikai rendellenességben szenved. A szülők már hajszál híján teljesen feladták a reményt gyermekeik gyógyulásának ügyében, amikor John összetalálkozik egy kutatóorvossal aki, a birtokában van egy lehetséges gyógymódnak. A film valós alapját egy Wall Street Journal-ban megjelent cikk, majd az azt követő könyv – Geeta Anand: The Cure – szolgáltatta.
Mellesleg az a plakát ami a hivatalos honlap háttere is lett nagyon akció filmesre sikerült. :)
ImdbOrszágunkat és a magyarokat világszerte ismerik és elismerik, de sose árt emlékeztetni a külföldieket, hogy országunk és fővárosunk mi minden szépet és jót rejtegett, illetve történelmunk során mi magyarok, mi mindenre is lehetünk büszkék.
A Budapest Business Region megbízásából, Madarász István által rendezett rövid Budapest/Magyarország imidzsfilmet tekinthetitek most meg, amit az idei Expo Realon vetítettek le az érdeklődök számára.Leoparde | 2009.10.21. 21:38:46Szerintem, valójában ennek a videónak nem is konkrétan Budapest bemutatása volt a célja, hanem levezette, hogy a magyarok milyen sok területen letettek valamit az asztalra, olyan dolgokat, amik ma már világméretűvé nőtték ki magukat. Pl.: a gyufa használata, de ez csak egy példa volt a sok közül. Nem a túróscsusza itt a lényeg vagy a Millenáris Park milyen modern és káprázatos hanem, hogy EBBŐL a szempontból, igen is büszkének kell lenni a magyarságra! Véleményem szerint tökéletes videó. Ámen.
I Hope They Serve Beer in Hell
"A nevem Tucker Max, és egy seggfej vagyok. Mindig a lehető legrosszabbkor vagyok képes csúnyán lerészegedni; figyelmen kívül hagyom a társadalmi normákat; kiélem az összes vágyamat; nem törődök a tetteim következményével; kigúnyolom az idiótákat és a pozőröket; több nővel fekszem le, mint amennyi biztonságos vagy ésszerű lenne; és általánosságban is úgy viselkedek, mint egy őrjöngő faszfej. De egy nagyon fontos dologgal mégiscsak javára szolgálok az emberiségnek: a kalandjaimat megosztom az egész világgal."
Így mutatkozik be honlapján az online irodalom legkifinomultabb humorú alkoholistája, akinek nyomtatásban is megjelent kalandjai előbb bestsellerré váltak, majd film is készült belőlük.
IGAZ TÖRTÉNET!!!! Egy jó életből, csak jó filmet lehet csinálni. Én mondtam. Lehet idézni. :D
Imdb | Kritika a könyvrőlJokker | 2009.09.23. 08:47:06Gondolom ez hasonló lesz mint az Alfie, csak jó pár árnyalattal erősebb :)
Clockwork Orange /Mechanikus Narancs/
Tánc, zene, haverok, buli, erőszak - röviden így foglalható össze, mi is a keménykalapot viselő, különös huligán, Alex számára az eszményi szórakozás, amelynek számláját mindig az ártatlanok fizetik. Egy napon azonban Alexre is lesújt a törvény keze, és a féktelenül pusztító suhancból agymosott mintaállampolgárt faragnak. Ez a történet képezi a gerincét az arculcsapással is felérő ellen-utópiának, amelyet Stanley Kubrick Anthony Burgess zseniális regénye alapján rendezett. Feledhetetlen képek, megdöbbentő zenei ellenpontok, Alex és barátai lüktetően izgalmas, nyelvi furcsaságokkal teletűzdelt beszéde - Kubrick ezekből az összetevőkből megsemmisítő hatású egészet gyúrt. A megjelenéskor óriási vitákat kirobbantó Mechanikus narancs ma is sokkolóan eredeti, rendkívüli mű.
Imdb | Wiki (Spoileres!!!)vöri | 2009.09.07. 21:35:42amúgy szerintem indíthatnátok egy művész kategóriát is ;)