Ne maradj le a legjobb izékről, iratkozz fel a heti hírlevélre:
lilaflexninja
lilaflexninja
lilaflexninja 2014. 09. 30. 07:17 | #6
. A tudósok valójában kis méretű tárgyakat nem mutató lencsesort fejlesztettek. A fejlesztés elég látványos és olyan egyszerű, hogy nagyjából 25 ezer forintból bárki elkészítheti a neten közzétett leírás alapján.

Nem is írták, hogy kitalálták a láthatatlanságot. Csak esetleg eszükbe jutott, hogy készítsenek ilyen lencsesort, levédették és ők adják először közre. Vagy nem, nem tudom, de néha az is valami, hogy egy triviális dolgot te adsz először közre, te védeted le.

amúgy lehet ennek haszna, de nem tudom mi, mert az még rendben, hogy a lencsesorba helyezett tárgy láthatatlan lesz, de a lencsesor nem. Még ha szemből nézem is, látszik a lencse, vagy a foglalata, szóval ha eleve látszik a láthatatlanná tévő szerkezet, akkor minek? Ezt így nem értem.
Előzmény: Travis Kestrel (5) 0 VÁLASZ
Travis Kestrel
Travis Kestrel 2014. 09. 30. 04:50 | #5
Most nem értem hogy ezeknek ilyen vastag a pofájukon a bőr vagy ennyire hülyék.

Ez semmi más mint alapszintű optika. Az első lencse egy gyűjtőlencse. A gyűjtőlencsén keresztül haladva a fénysugarak összetartóan mennek tovább, majd miután összeérnek (gyújtópont) mennek tovább széttartóan. A széttartó fénysugarak a második lencsén áthaladva rendeződnek és párhuzamosan haladnak tovább.

Több probléma is felmerül hogy ezt láthatatlanságnak nevezzük. Egyrészt ha a gyújtópontól közelebb/távolabb rakjuk a kezünket, úgy az egyre kisebb felületű tárgy egyre nagyobb eséllyel töri meg a "láthatatlanságot". Másrészt ha akár egy légy is belerepül a gyújtópontba akkor oda a láthatatlanság. Illetve ha jól látom (bár ez nem biztos, nem látszódik hogy a másik kettő lencse pontosan milyen) még egy képfordítást sem voltak képesek a végén végrehajtani. Ezért kell az a kockás háttér mert amúgy "fejjel lefelé" lenne minden.

Azért mondom hogy majd leszakad a pofám, mert az iskolában (nem főiskola vagy egyetem) kemény 3-4 órát szántunk az alapszintű optikai ismeretekre, (a szakmámhoz szükséges) és még úgy is megértem a működését. Illetve a tanárunk egy majdnem ugyan ilyen kísérlettel mutatta be a gyújtópontot, a gyújtópont távolságát, illetve hogyan lehet a távolságot variálni, és még játszott is vele hogy "jééé, eltűnt az ujjam a lencsében"
+1 VÁLASZ
Szancso 2014. 09. 29. 20:33 | #4
Na meg aztán úgy is ott verik át a szemedet, ahol akarják!
Ezzel az erővel, bűvészek sem lennének. ;)

Előzmény: Szancso (3) 0 VÁLASZ
Szancso 2014. 09. 29. 20:23 | #3
"helyhez kötött" ha mozgatod, vagy nincs precízen belőve, oda az illúzió. :)

Előzmény: vbk (2) 0 VÁLASZ
vbk 2014. 09. 29. 20:00 | #2
Nem az a gond vele, hogy "helyhez kötött" (mert nem az); hanem az, hogy egy teljesen triviális/hétköznapi dolgot próbálnak szenzációként közölni. Az indexes fotón azért lehet látni a kéz mögötti táblát, mert a fazon széttárta ujjait, és a lencse fókuszpontja pont a széttárt ujjak közé esett.

Ennyi! De van egy hasonló trükk. Fúrj egy apró lukat egy fekete karonpapírra. Tedd a szemedhez nagyon közel: ÉS "csoda történt", a lyuknál nagyobb tárgyat is lehet látni...

Ahogy hanyalik az oktatás, úgy lehet egyre könnyebben ámítani az embereket. (Lásd világító festékes ize.hu poszt, Feel-flux poszt...
+1 VÁLASZ
Szancso 2014. 09. 29. 19:09 | #1
Lyukas kezű. Kár hogy helyhez kötött! ;)